Po Poljski: Ulissiju uvodna etapa v Italiji

V italijanskem Roveretu se je začela 70. kolesarska dirka po Poljski. Prva etapa Italijanu Diegu Ulissiju.

27. julij 2013 19.33
jer Kolesarska dirka po Sloveniji, 3.etapa - Go
Š. Ro., Delo.si

Madonna di Campiglio - Uvodno etapo kolesarske dike Po Poljske, ki se je danes začela v Italiji, je dobil Italijan Diego Ulissi, predlanski zmagovalec dirke po Sloveniji. Kolesar Lampreja je v zaključku etape s ciljnim vzponom v Madonno di Campiglio dobil šprint skupine 15 kolesarjev, ki si je nabrala 53 sekund prednosti pred najbližjimi zasledovalci.

Drugo mesto je zasedel Kolumbijec Darwin Atapuma, tretji pa je bil Poljak Rafal Majka.

Od Slovencev je bil najboljši Simon Špilak (Katjuša), z zaostankom dveh minut in šestih sekund je zasedel 31. mesto, Robert Vrečer (Euskaltel Euskadi) je zasedel 56. mesto, imel je enak zaostanek kot povratnik na dirke Britanec Bradley Wiggins in zmagovalec letošnjega Gira Italijan Vincenzo Nibali, Grega Bole (Vacansoleil) je bil 105. (+29:14), Luka Mezgec pa 130. (+35:28).

Tudi druga etapa bo potekala v Italiji, tudi v njej bo cilj na vrhu vzpona na prelazu Pordoi.

Gallopinu klasika San Sebastian

Francoz Tony Gallopin je zmagovalec klasične kolesarske dirke v San Sebastianu. kolesar ekipe Radioshack Leopard je do zmage svoje kariere prišel po samostojnem pobegu, ki ga je začel na zadnjem vzponu, približno 15 kilometrov pred ciljem. Na koncu je imel 28 sekund prednosti pred prvo zasledovalno skupino.

Sprint zasledovalcev je dobil Španec Alejandro Valverde pred Čehom Romanom Kreuzigerjem.

Edinega slovenskega predstavnika Kristijana Korena ni bilo med najboljšimi.