To je bila v Taškentu že tretja bronasta kolajna za Slovenijo.

07. oktober 2017 18.45
lvi*judo
A. V., STA
A. V., STA
Taškent - Slovenska judoistka Anka Pogačnik je na veliki nagradi v Taškentu osvojila bronasto kolajno. V boju za tretje mesto kategorije do 70 kilogramov je po podaljšku z vazarijem premagala Rusinjo Taišo Kirejevo. Pred tem je v četrtfinalu ugnala njeno rojakinjo Jano Dibrino, v polfinalu pa izgubila proti Danki Emilie Sook.

To je bila v Taškentu že tretja bronasta kolajna za Slovenijo, v petek sta jo osvojili tudi Petra Nareks in Kaja Kajzer.

Martin Hojak je bil danes v kategoriji do 73 kilogramov peti, potem ko se je kar trikrat pomeril z domačimi judoisti, v boju za kolajno je bil od njega boljši Hikmatiloh Turajev.

Peto mesto je osvojila tudi Andreja Leški v kategorijo do 63 kilogramov, v odločilni tekmi za bron je izgubila proti Rusinji Jekaterini Valkovi.

Zadnji dan tekmovanja bo v kategoriji nad 78 kilogramov nastopila Anamari Velenšek.