Poljska premočna za mlade slovenske odbojkarje

Na tretji tekmi kvalifikacijskega turnirja za uvrstitev na SP do 23 let so Slovenci z 0:3 izgubili proti Poljski.

29. julij 2016 19.31
Š. Ro., STA
Š. Ro., STA
Ljubljana - Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je v Zagrebu v tretjem kolu kvalifikacijskega turnirja za uvrstitev na svetovno prvenstvo do 23 let, ki bo prihodnje leto v Egiptu, izgubila s Poljsko z 0:3(-20, -22, -18).

Slovenski odbojkarji, ki so v četrtek proti Italiji zapravili priložnost za zmago, predvsem to velja za drugi niz, v katerem so imeli tri zaključne žoge, so tudi proti poljskim vrstnikom igrišče morali zapustiti sklonjenih glav. V prvem in drugem nizu so bili izbranci Iztoka Kšele še enakovreden tekmec poljski ekipi, v tretjem pa so popolnoma popustili in se s porazom bolj ali manj že poslovili od boja za uvrstitev na svetovno prvenstvo, kamor vodita le prvi dve mesti.

Za slovensko reprezentanco, ki je imela vse preveč težav s servisom, saj je naredila kar 17 napak, dosegla pa le en as, so točke dosegli: Tonček Štern 13, Jure Okroglič 9, Jan Kozamernik 6, Sašo Štalekar 4, David Kumer 3, Žiga Donik 2 in Uroš Planinšič 2.

V soboto Slovenijo ob 15.30 uri čaka tekma s Turčijo, v nedeljo pa se bodo pomerili še z reprezentanco Hrvaške.