Ponomarenko Janićeva do brona na SP

Kajakašica Špela Ponomarenko Janić si je na svetovnem prvenstvu v Duisburgu na 200-metrski razdalji priborila bron.

01. september 2013 14.03

Duisburg - Špela Ponomarenko Janić je uspešno nastopila v finalu 200-metrske discipline svetovnega prvenstva v Duisburgu, kjer si je priveslala bronasto kolajno.

Svetovna prvakinja je postala Novozelandka Lisa Carrington (39,522), srebro pa je osvojila Poljakinja Marta Walczykiewicz (39,712), za katero je Ponomarenko Janićeva zaostala za 0,239 sekunde (39,951).

»Super rezultat in odličje! Samo veslanje je bilo mogoče malce slabše kot včeraj. Bila sem malo bolj živčna, ker sem včeraj videla, da sem lahko zelo blizu vrha, ampak poskušala sem vse odmisliti in čim bolje odveslati. Start mi je dobro uspel, na sredini je bilo malce slabše, a vseeno dovolj dobro za kolajno. Res sem presrečna. Lani sem bila mogoče malce preveč utrujena na olimpijskih igrah, zato smo letos malce bolj pazili pri tem, tudi na treningih sem se na koncu zelo dobro počutila, časi so bili zelo dobri, mogoče celo najhitrejši v karieri. Zahvala gre tudi trenerju Stjepanu Janiću in pa slovaški 'sparing partnerici', ki je vadila z mano vso sezono,« je povedala Ponomarenko Janićeva.

Slovenska kajakašica je s tem sklenila dobre nastope v Duisburgu, kjer je bila včeraj četrta na 500 metrov, pri čemer je za bronom zaostala za manj kot pol sekunde (+0,452).

Na svetovnem prvenstvu je danes tekmoval še Jošt Zakrajšek, ki je na 5000 metrov osvojil deveto mesto (20:20,570). Svetovni prvak je postal Avstralec Ken Wallace (19:44,059), srebro si je priboril Argentinec Daniel Dal Bo (19:46,138), bron pa Britanec Edward Rutherford (19:47,275).