Ponomarenkova tik pod odrom

Slovenska kajakašica v šprintu na mirnih vodah je bila na drugi tekmi svetovnega pokala v Račicah četrta na 200 m.

28. maj 2016 16.30
cropix*Ponomarenko

Račice - Češke Račice ta konec tedna gostijo drugo preizkušnjo kajakaškega svetovnega pokala v šprintu na mirnih vodah, tudi s slovensko udeležbo. Špela Ponomarenko Janić nastopa na dveh razdaljah, 200- in 500-metrski, na daljši se bo v predtekmovanju pomerila šele popoldne (štart pete skupine bo ob 15.22), medtem ko se je na krajši z zmago v svoji kvalifikacijski skupini prebila v finale A, v njem pa zasedla nehvaležno četrto mesto.

Medtem ko sta bili vodilni tekmovalki, Francozinja Sarah Guyot (39,920) in Azerbajdžanka Ina Osipenko-Rodomska (40,114), prepričljivo najhitrejši, se je slovenska predstavnica za tretje mesto udarila s Slovakinjo Martino Kohlovo, od katere je bila uspešnejša v kvalifikacijah, v finalu pa je za njo zaostala za 22 stotink (41,142). Drugi slovenski predsavnik, kajakaš Jošt Zakrajšek, ki tekmuje na 500 in 1000 metrov, se je na kilometrski razdalji prebil v finale B, v njem pa zasedel šesto mesto in za zmagovalcem, Nemcem Kaijem Spennerjem, zaostal 2,833 sekunde.