Slovenska atletinja Sonja Roman je na mitingu v Pragi s časom 4:13,47 na 1500 metrov za nekaj ur zgrešila normo.

25. februar 2014 22.10
imo 15.LJUBLJANSKI MARATON
Š. Ro., Delo.si

Praga − Slovenska rekorderka v teku na 1500 metrov Sonja Roman je na atletskem dvoranskem mitingu v Pragi zasedla sedmo mesto in s časom 4:13,47 dosegla normo Mednarodne atletske zveze za svetovno prvenstvo marca v Sopotu na Poljskem. A bila je nekaj ur prepozna, zadnji rok je bil 24. januar.

»Za nekaj ur sem zgrešila normo za SP. Malo grenak priokus, vendar nič hudega. To ni tako pomembno, saj je zame pomembnejši podatek, da sem po treh letih brez večjih težav tekmovala in tudi dobro nastopala v zimski sezoni. Kar je zelo pozitivno za bistveno daljšo poletno sezono. Nanjo se bom začela pripravljati že sredi marca, ko bom začela trenirati v Južni Afriki. Tam sem se na tekmovanja vedno zelo dobro pripravila. Moj glavni cilj ostaja evropsko prvenstvo na prostem,« je povedala Romanova.

Mitja Krevs je bil presenetljivo tretji na 800 metrov in v močni konkurenci dosegel osebni dvoranski rekord (1:49,09) ter za dobri dve sekundi zaostal za normo za SP (1:47,00).