Rudolfu bron na EP

Atlet Žan Rudolf je na EP za mlajše člane v Tallinnu osvojil tretje mesto v teku na 800 metrov.

12. julij 2015 19.05
tlo/atletika

Tallinn - Slovenska atletska reprezentanca je na evropskem prvenstvu za mlajše člane v Tallinnu osvojila tretjo kolajno, potem ko je Žan Rudolf v finalu teka na 800 metrov končal na tretjem mestu.

Naslov prvaka si je priboril Poljak Artur Kuciapski s časom 1:48,11, drugi je bil Španec Saul Ordonez z 1:48,23, Rudolf pa si je bron pritekel s časom 1:48,47.

»Odločil sem se za taktiko zaradi prerivanja. Odločil sem za ozadje ter za stopnjevanje. Čakal sem do 300 metrov pred ciljem, čakal sem tudi na Marca Englisha, a ni imel energije. Malo mi je pokvaril taktiko in ni mogel naprej. Tako sem krenil kar sam, zadnjih 150 metrov sem še pospešil in šel sem povsem na zunanjo progo. Bil sem že četrti, imel pa sem v glavi tekmo v Barceloni, kjer mi je Nemec speljal finale za stotinko in sem si rekel, da ne dovolim, da mi vzame še medaljo. Cilj sem izpolnil. Medalje nisem napovedoval, vedel pa sem, da sem sposoben priti do nje. Če bi bilo taktično malo drugače, bi lahko bila tudi srebrna ali zlata. A medalja je in se nič ne 'sekiram'. Pred 14 dnevi sem izpolnil normo za svetovno prvenstvo in dobil motivacijo, ko sem si rekel, da sem sposoben osvojiti medaljo. Medalja je medalja, norma pa je tudi veliko vredna. Vrnil sem se po dveh letih, ko so me že vsi odpisali in sem res lahko zadovoljen. Naslednja velika tekma je Peking, kjer bom lahko nastopil povsem neobremenjen,« je dejal Rudolf.

Pred Žanom Rudolfom sta bila na estonskem prizorišču uspešna še Robert Renner, ki je zmagal v skoku s palico, in Luka Janežič, ki je v teku na 400 metrov osvojil bron.

Slovenske nastope v Estoniji bo končal še Blaž Marn, ki ga popoldne čaka finale v metu kopja.