S Seviljskim brivcem do zgodovinskega zlata na ledu

Umetnostni drsalec Javier Fernandez je na SP v Šanghaju kot prvi Španec v zgodovini osvojil zlato kolajno.

28. marec 2015 16.56
FIGURE-SKATING-WORLD/
Š. Ro., Delo.si

Šanghaj - Javier Fernandez je Španiji priboril prvo zlato kolajno na svetovnih prvenstvih v umetnostnem drsanju.

Drsalec je na glasbo Seviljski brivec na prvenstvu v Šanghaju premagal vso konkurenco, še najbolj se mu je približal olimpijski prvak Japonec Yuzuru Hanyu, ki je zaostal slabe tri točke. Tretje mesto je osvojil Kazahstanec Denis Ten.

Drsalec iz Madrida, ki bo 15. aprila dopolnil 24 let in trenira v Torontu, je bil zadnja tri leta evropski prvak, na svetovnih prvenstvih pa se je doslej okitil z dvema bronastima kolajnama.

Slovenija v moški konkurenci ni imela predstavnika, edina, ki je na prvenstvu nastopala pod slovensko zastavo je bila Daša Grm in v finalu z 18. mestom dosegla uspeh kariere.