Šilc in Bertoncelj s tretjima kvalifikacijskima dosežkoma

Skozi kvalifikacijsko sito tekme svetovnega pokala v športni gimnastiki v Anadii še Rok Klavora in dvakrat Teja Belak.

21. maj 2015 22.26
Šilc
J. P., Delo.si

Anadia - Za slovenskimi telovadci je uspešen uvodni dan tekme za svetovni pokal v portugalski Anadii. Tekmovalci so morali najprej skozi kvalifikacijsko sito, na parterju sta se v finale zavihtela Žiga Šilc s tretjim in Rok Klavora z osmim dosežkom, na konju z ročaji si je finale s tretjim rezultatom zagotovil Sašo Bertoncelj, medtem ko je med dekleti prvo oviro preskočila tudi Teja Belak s sedmo oceno na preskoku.

Šilc si je na parterju prislužil oceno 14,850, Klavora pa 14,650, najprepričljivejši je bil Kubanec Manrique Larduet (15,450). Bertonclju so na konju z ročaji namenili oceno 15,050, premoč je moral priznati le Latvijcu Dmitrijsu Trefilovsu in Britancu Lucasu Bittencourtu (po 15,150). Jure Pavlica je svoj nastop že zapečatil na trinajstem mestu (13,900).

V ženski konkurenci sta bili Slovenki na preskoku polovično uspešni: nastop Belakove so ovrednotili z oceno 14,175, kar je bilo dovolj za finale, medtem ko ga je Tjaša Kysselef na devetem mestu za las zgrešila (14,000). Najboljša je bila Kubanka Marcia Videaux (15,025). Belakova je nato nastopila še na dvovišinski bradlji in z oceno 13,150 zasedla tretje mesto, medtem ko je bila Ivana Kamnikar trinajsta (12,000). Finali po orodjih bodo na sporedu v soboto in nedeljo, jutri pa se bodo v kvalifikacijah predstavili še Mitja Petkovšek, Saša Golob in vnovič Kysselefova.