Slovenija po Srbiji opravila še z Dansko

Slovenski ragbisti so na tekmi evropskega pokala premagali nosilce skupine Dance s 16:10.

25. oktober 2014 18.42
ima*radbi

Odense - Slovenski ragbisti so dosegli nov velik dosežek v evropskem pokalu, potem ko so v 2. kolu skupine 2C premagali nosilce skupine Dance s 16:10.

Gostitelji so veljali za izrazite favorite, saj imajo kar štiri domača prvenstva, medtem ko v Sloveniji obstajajo le štirje klubi, vendar pa se varovanci Emmanuela Meyerja na to niso pretirano ozirali in so Dancem prizadejali še tretji zaporedni poraz na medsebojnih tekmah.

Tekma se je za Slovence začela slabo, saj so domači že v drugi minuti povedli s 7:0. Slovenci so izenačili rezultat prek Mirta Suljiča, pred koncem drugega polčasa pa je Žiga Burnik s strelom iz odskoka povišal vodstvo na 7:10. Prav Burnik je v drugem polčasu potrdil zmago Slovencev.

»Čestitam fantom. Pustili so srce na igrišču in zasluženo se lahko veselijo. Danes je zmagala obramba, ki je funkcionirala odlično. Cela Slovenija je lahko ponosna na to skupino fantov,« je dejal slovenski selektor Meyer.

Za Slovenijo je bila to še druga zmaga v skupinskem delu, potem ko so tekmovanje otvorili z domačo zmago proti Srbiji (48:3).