Slovenke za konec znova brez uspeha proti Turkinjam

Slovenska odbojkarska reprezentanca je v zadnjem kolu evropske lige morala priznati premoč Turčiji z 0:3.

12. julij 2014 19.56
12. julij 2014 20.12

Novo mesto - Slovenske odbojkarice so na svoji zadnji tekmi evropske lige izgubile proti Turčiji z 0:3 in osvojile končno tretje mesto v skupini A.

Uvod srečanja je pripadel Turkinjam, ki so ob prvem tehničnem odmoru vodile z 8:5. Slovenke so nato zaigrale bolje in po zaslugi Sare Hutinski in Ize Mlakar povedle z 11:9, vendar pa so favoriziranje Turkinje kmalu vzele stvari v svoje roke in povedle za tri. Slovenski selektor Bruno Najdič je njihov nalet želel ustaviti s polminutnim odmorom, ki pa ni prinesel spremembe, gostje so uvodni niz dobile s 25:21.

V drugem nizu je imela pobudo slovenska vrsta, ki je vodila z 8:6 in kasneje z 12:9. Varovanke Bruna Najdiča so imele po 29 točkah še prednost 16:13, nato pa so se Turkinje začele približevati (16:17) in ob koncu rezultat obrnile v svojo korist (21:18). Domači selektor je v igro namesto Marine Kaučič in Sare Valenčič poslal Sašo Planinčec in Lano Ščuka, toda tudi to ni zaustavilo naleta Turkinj, ki so po napaki Marine Cvetanovič v napadu povedle z 2:0 v nizih (25:19).

Tudi v tretjem nizu so prvi korak naredile domačinke, vodile s 6:3 in 12:9, kar pa tudi tokrat ni zadostovalo za zmago. Potem ko so Turkinje s tremi zaporednimi točkami izenačile na 12:12, sta bili reprezentanci ob koncu niza večkrat poravnani (18:18, 21:21). Gostiteljice so imele na voljo prvo zaključno žogo, toda Turkinje se niso predale in s štirimi zaporednimi točkami zaključile tekmo (26:24).

Najdič: Moramo biti zadovoljni z rezultati

»Na žalost nam tokrat ni uspelo. Dejstvo je, da smo imeli v določenih momentih igre padec koncentracije, dekleta pa so bile videti že iztrošene in brez prave energije. To je bila zadnja letošnja tekma v evropski ligi za nas, v celoti gledano pa moramo biti z nastopi in rezultati zadovoljni,« je po zadnji tekmi povedal slovenski selektor Bruno Najdič.