Slovenski kanuisti evropski prvaki

Slovenski kanuisti Benjamin Savšek, Luka Božič in Anže Berčič so zmagali na ekipni tekmi evropskega prvenstva.

31. maj 2014 15.24
31. maj 2014 15.37

Dunaj - Slovenski kanuisti Benjamin Savšek, Luka Božič in Anže Berčič so na evropskem prvenstvu na Dunaju osvojili zlato kolajno na ekipni tekmi.

Savšek, Božič in Berčič so s progo opravili brezhibno in brez kazenskih točk zabeležili čas 98,48, srebro so osvojili Čehi (+2,70), bron pa Slovaki (+3,68).

»Vožnja ni bila sanjska, je pa bila dobra, dovolj za zmago, super smo se ujeli. Bliže je bil konec, bolj smo se ujeli, bolje je šlo in res super, da smo zdržali do cilja. Rekli smo si kot lani, da ciljamo na ničlo, brez divjanja in dotikov, kar nam je uspelo,« je povedal Berčič.

Svojo oceno zmagovitega nastopa je podal tudi Savšek: »Res nam je uspela lepa vožnja, sem zelo zadovoljen. Posamično se ni izšlo, zdaj pa smo se izkazali in pokazali, da smo res močna ekipa. Vsi trije smo top 10 in se zelo dobro ujamemo. Že lani smo pokazali dobre vožnje, na EP smo bili tretji, letos pa ta zmaga. To je dober začetek sezone, upam, da tudi na svetovnem prvenstvu pokažemo kaj takega.«

Kajakaši osmi na ekipni tekmi

Na ekipni tekmi kajakašev so zmagali Nemci (96,27) pred Britanci (+2,48) in Poljaki (+2,63), Slovenija pa je v postavi Peter Kauzer/Janoš Peterlin/Simon Brus zasedla osmo mesto (+5,14.)

Slovenija v posamični konkurenci brez odličja

Slovenski predstavniki v posamični konkurenci niso bili tako uspešni, saj so Benjamin Savšek, Anže Berčič ter, Peter Kauzer in Janoš Peterlin ostali brez uvrstitve na zmagovalni oder.

Pri kajakaših je Čeh Jiri Prskavec ubranil naslov evropskega prvaka (83,94), drugi je bil njegov rojak Vit Prindiš (+0,88) in tretji Španec Samuel Hernanz (+2,38).

Slovenija je imela v finalu dva predstavnika, Peter Kauzer je s pribitkom dveh kazenskih sekund osvojil sedmo mesto (+2,84), Janoš Peterlin pa je bil z enim dotikom vrat na 12. mestu (+9,83).

»Danes se je pokazalo, če imaš štiri vožnje na isti progi, si ne smeš privoščiti napake. Če si jo, si avtomatično izven boja za kolajne. Vodilni so bili brez, ostali smo delali napake. Jaz sem danes v drugih vratih dobil vodo v oči, nisem videl nič, zato sem udaril in še zarobil ter izgubil čas, potem se do 11. vrat nisem sestavil. A tak je naš šport, enkrat eni, drugič drugi, vsi treniramo, da bi bili najboljši,« je po sedmem mestu povedal Kauzer.

Dvojno slovaško slavje pri kanuistih

V konkurenci kanuistov si je Slovaška priborila dvojno zmago, prvak je postal Alexander Slafkovsky (88,49), srebro je osvojil Michal Martikan (+1,27), bron pa Nemec Jan Benzien (+1,56).

Za kolajne sta se borila dva Slovenca, Benjamin Savšek je bil šesti (+3,03), Anže Berčič pa s ponesrečenim nastopom na devetem mestu (+53,56).

»Ni mi »zlaufalo«, a sem vseeno zadovoljen s šestim mestom. V finalu sem preveč pazil po progi, zato sem zaostal po času. A sem vesel finala evropskega prvenstva, čeprav nisem pokazal tistega, kar bi lahko. V polfinalu je šlo po času hitreje, a sem imel dotik, v finalu si nisem upal dovolj, zato sem bil prepočasen. Naslednjič bom poskusil peljati hitreje in morda biti manj previden,« je o svojih nastopih povedal Savšek.

V nedeljo se bo prvenstvo na Dunaju končalo z nastopom kajakašic Urše Kragelj in Eve Terčelj, ki bosta nato popoldan v ekipi združili še moči z Ajdo Novak, v polfinalu pa bosta veslala tudi člana kanuističnega dvojca Sašo Taljat in Luka Božič.