Slovenski strelci brez finala v strelskem maratonu v Münchnu

Najboljši slovenski strelec Rajmond Debevec je tekmo svetovnega pokala z MK puško v trojnem položaju končal kot 19.

29. maj 2013 15.55
Slovenija, Ljubljana, 03.November2012, Portret Rajmond Debevec. Foto: Igor Zaplatil/DELO
Š. Ro., Delo.si, STA
München - Slovenski strelci Rajmond Debevec, Željko Moičević in Robert Markoja se na današnji tekmi svetovnega pokala v Münchnu niso prebili v veliki finale v disciplini malokalibrska puška trojni položaj. Še najbližji temu je bil Debevec, ki je z 1158 krogi zasedel 19. mesto. Moičević (1149) je osvojil 46., Markoja (1148) pa 48. mesto.

Debevec je kleče zadel 383, leže 398 in stoje 377 krogov, kar mu je na koncu navrglo 19. mesto v konkurenci 71 strelcev. Najboljši slovenski strelec vseh časov navkljub temu, da ni ponovil dosežka iz ameriškega Fort Benninga, kjer je v strelskem maratonu zasedel sijajno šesto mesto, zadovoljen zapušča bavarsko prestolnico, saj je v svoji paradni disciplini - malokalibrska puška leže - v Münchnu zasedel tretje mesto.

Moičević je na današnji tekmi kleče in stoječem položaju zadel po 380, v ležečem pa 390 krogov, medtem ko je Markoja kleče zadel 384, leže 389 in stoje 375 krogov.

Na olimpijskem strelišču v Münchnu je bila danes tudi ženska tekma z zračno pištolo, na njej pa sta nastopili dve slovenski strelki. Majda Raušl je s 374 krogi zasedla 50., Petra Dobravec pa s 369 krogi 72. mesto.

Naslednjo tekmo svetovnega pokala z malokalibrskim in zračnim orožjem bo med 3. in 12. julijem gostila španska Granada, pred tem pa nekatere slovenske strelce in strelke čaka še nastop na sredozemskih igrah, ki bodo med 20. in 30. junijem v turškem Mersinu.