Slovenskim odbojkaricam druga zmaga v Podčetrtku

Na EP v odbojki sede so slovenske reprezentantke dobile tudi tekmo 2. kola, s 3:0 so bile boljše od Madžark.

10. november 2015 22.25
Š. Ro., Delo.si, STA
Podčetrtek - Na evropskem prvenstvu v odbojki sede za ženske v Podčetrtku so slovenske odbojkarice dosegle še drugo zmago. Po ponedeljkovem uspehu proti Nemčiji s 3:0 je danes padla še Madžarska, prav tako v treh nizih s 3:0 (11, 27, 22).

Na prvi tekmi z Nemčijo so Slovenke začele zadržano, s težavo dobile prvi niz, potem pa naslednja dva gladko. Danes je bil scenarij obrnjen, po hitri zmagi v prvem so se izbranke selektorja Simona Božiča krepko namučile za končno slavje brez izgubljenega niza.

Slovenija je v prvem nizu proti Madžarski navdušila. Do 5:5 je bil izid še izenačen, potem pa je Slovenija z vnovič dobrim začetnim udarcem ušla na 14:6. Spet se je izkazala Mira Jakin, tudi z asom za 10:5, niz pa se je končal s 25:11.

V drugem nizu so tako gledalci pričakovali, da bodo domače nadaljevale v tem ritmu. Do 12:7 tudi so, potem pa se je ustavilo. Najprej so jih Madžarke ujele pri 12:12, potem pa vodile celo s 16:20. Naveza Jakin - Danica Gošnak - Lena Gabršček je poskrbela, da je domača vrsta ujela gostje pri 20:20. Imele so že zaključno žogo pri 24:22, a se Madžarke niso predale. Klonile so šele po asu Jasmine Zbil, ki je zabila za 29:27.

Tudi tretji niz je bil izenačen do 16:16, kljub madžarski vztrajnosti pa je na koncu vendarle do izraza prišla slovenska kakovost posamičnih igralk, niz se je končal z izidom 25:22.

"Občutki so mešani. Malce sem razočaran nad našo igro. Dobra je bila le v prvem nizu. dekleta sem opozarjal, da na evropskem prvenstvu ni lahkih tekem. Ne vem, zakaj so danes tako reagirale. Se bomo morali malce pogovoriti. V tem hipu je važno, da smo zmagali," je po tekmi povedal selektor Božič.

V sredo ob 19. uri se bo Slovenija na zadnji tekmi predtekmovanja pomerila s Hrvaško, ki danes ni bila kos Nemčiji, izid je bil 0:3. Še drugo zmago na prvenstvo je zabeležila tudi Rusija, ki je bila s 3:0 premočna za Finsko, Ukrajina pa je s 3:1 premagala Ukrajino.