Šmidova vnovič potrdila olimpijsko normo

Slovenska plavalka je na odprtem prvenstvu Srbije v Beogradu s časom 2:29,18 prepričljivo zmagala na 200 m prsno.

27. februar 2016 10.35

Beograd - Gorenjska plavalka Tanja Šmid, sicer članica PK Ljubljana, je včeraj na odprtem prvenstvu Srbije v Beogradu z dosežkom 2:29,18 prepričljivo opravila z vso konkurenco na 200 metrov prsno in še enkrat potrdila normo Plavalne zveze Slovenije (PZS) za nastop na letošnjih poletnih olimpijskih igrah v Riu de Janeiru. Petindvajsetletna Kranjčanka je bila v finalu krepko hitrejša od drugouvrščene rojakinje, članice kranjske Zvezde Tjaše Vozel, ki je vpisala več kot sedem sekund slabši čas (2:36,27) in jo danes čaka še nastop na 50 metrov prsno.

Že po stotih metrih je bila razlika med njima debeli dve sekundi, v drugi polovici pa se je le še potrojila. V nobenem od sektorjev Šmidova ni priznala premoči tekmicam, tretje mesto pa je zasedla komaj 14-letna Srbkinja Andrea Todorović (Vojvodina - 2:39,17). Poznejša zmagovalka je bila daleč najprejpričljivejša že v predtekmovanju, ko je prvo zasledovalko Todorovićevo odpravila za sedem sekund in pol.