Svetovni prvaki drugič zapovrstjo premočni za slovenske odbojkarje

Poljaki so v pripravljalnem dvoboju pred skorajšnjim EP zmagali s 3:1 in bili boljši tudi v dodatnem nizu (25:15).

04. avgust 2017 22.42

Spala - Slovenski odbojkarji so mini pripravljalno turnejo na Poljskem zapečatili s porazom na tretji prijateljski tekmi za zaprtimi vrati proti gostiteljem, sicer prirediteljem skorajšnjega evropskega prvenstva. Aktualni svetovni prvaki, ki so tokrat že začeli z udarno postavo z vsemi glavnimi zvezdniki, so bili boljši s 3:1 (20, -27, 20, 23 - Šket 15, Urnaut 12, Pajenk 10, Gasparini 9, T. Štern in Kozamernik po 8, Čebulj 4, Vinčič 2, D. Koncilja, Štalekar in Ž. Štern po 1). Selektorja sta se, podobno kot že dan prej, vnovič dogovorila še za dodatni niz, v katerem je bila domača zasedba boljša s 25:15.

»Poznal se nam je ritem treh zaporednih dvobojev v treh dneh, zjutraj smo opravili še fitnes. Začeli smo dobro, igra je bila na visoki ravni, vsi nizi so bili dokaj izenačeni. Morda smo si v končnicah privoščili nekoliko preveč napak, s čimer smo ostali brez možnosti, da bi potek zasukali nekoliko drugače. Mislim, da smo dobro izkoristili dvoboje na Poljskem, zdaj pa gremo novim izzivom naproti, sprva nas čaka Italija,« je bloker Jan Kozamernik opozoril, da reprezentanco že v ponedeljek čaka pot v Cavalese, tam pa v torek in sredo pripravljalna dvoboja z olimpijskimi finalisti »azzurri«.