Terčeljeva tretja v Pragi

Kajakašica Eva Terčelj je na tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah osvojila 3. mesto. Brez napak bi celo zmagala.

04. september 2016 11.21
04. september 2016 11.31
Eva Terčelj med vožnjo. Tacen 15. junij 2014.
M. Ž.
M. Ž.

Praga - Kajakašica Eva Terčelj je na predzadnji tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah zasedla tretje mesto mesto.

Gledalci v finalu niso spremljali navdušujočih voženj, saj je le ena izmed desetih finalistk s progo opravila brez napake.

Zmagala je Nemka Ricarda Funk, ki je imela pribitek šestih sekund, drugo mesto je  z dvema dotikoma osvojila Brazilka Ana Satila (+2,16), Eva Terčelj pa je zavoljo šestih kazenskih sekund zaostala za 2,78 sekunde.

Terčeljeva je bila edina slovenska finalistka, saj je Urša Kragelj v polfinalu osvojila dvanajsto mesto in ostala brez boja za navišja mesta.

Božič in Taljat brez finala

Med kanuističnimi dvojci sta suvereno zmagala Slovaka Ladislav in Peter Škantar, ki sta veslala brezhibno in konkurenco premagala za več kot dve sekundi in pol. Druga sta bila Nemca Robert Behling in Tomas Becker (+2,66), tretja pa Čeha Ondrej Karlovsky in Jakub Jane (+5,53).

Luka Božič in Sašo Taljat sta obstala v polfinalu, kjer sta zaradi povsem ponesrečenega nastopa - dotaknila sta se treh vrat, ene pa izpustila - prejela pribitek 56 kazenskih sekund in končala na 19. mestu.

Svetovni pokal se bo zaključil prihodnji konec tedna v Tacnu. Kvalifikacije bodo na sporedu v petek, 9. septembra, v soboto in nedeljo pa bodo sledile polfinalne in finalne preizkušnje kanuistov, kanuistk in kajakašev ter kajakašic in dvojcev.