Toni Vodišek svetovni prvak

Na SP v kajtanju na Kitajskem je v razredu formula kite 16-letni Primorec zasedel 8. mesto v absolutni razvrstitvi.

16. september 2016 09.25

Weifang − Na Kitajskem se je včeraj končalo svetovno prvenstvo v kajtanju v razredu formula kite, ki je obilo razlogov za dobro voljo prineslo tudi v slovenski jadralski tabor, saj je mladi Koprčan Toni Vodišek regato za odličja zapečatil z naslovom svetovnega prvaka v kategoriji do 18 let, s četrtim mestom do 21 let in osmim v absolutni razvrstitvi. V njegovem zbiru se je znašlo 75 točk, bil pa je edini iz svoje starostne kategorije v članski regati za kolajne.

Komaj 16-letni zelo obetavni Primorec je tako naslovu evropskega šampiona do 18 let, ki ga je letošnjega maja osvojil v italijanskem Cagliariju, v Weifangu dodal še laskavo lovoriko za najboljšega na svetu v svoji starostni kategoriji. Med člani se je z odličjem najžlahtnejšega leska prepričljivo okitil Maxime Nocher (21 točk), torej Francoz, ki tekmuje pod indonezijsko zastavo, na zmagovalni oder pa sta stopila še Britanec Oliver Bridge (31,5) in Francoz Axel Mazella (35), oba sicer še mladinca.