Trbovc in Gomboc 9. v Gruziji

Slovenski judoist Matjaž Trbovc je premoč priznal Bolgaru Janislavu Gerčevu, Adrian Gomboc pa Italijanu Fabiu Basileju.

25. marec 2016 23.48

Tbilisi - Slovenska judoista Matjaž Trbovc (do 60 kilogramov) in Adrian Gomboc (do 66 kilogramov) sta uvodni dan turnirja za veliko nagrado v gruzijskem Tbilisiju (z nagradnim skladom 100.000 ameriških dolarjev) zasedla deveti mesti. Medtem ko je Trbovc ugnal Kanadčana Sergia Pessoo (10:0) in izgubil z Bolgarom Janislavom Gerčevom (0:7), ki je zmagal šele drugič (zapored) v šestih medsebojnih obračunih, je bil Gomboc boljši od Izraelca Barucha Shmailova (7:0), kratko pa je potegnil proti poznejšemu finalistu, 21-letnemu Italijanu Fabiu Basileju (3:1 v kaznih).

Zmage v kategoriji do 60 kilogramov se je veselil Uzbekistanec Dijorbek Urozbojev, do 66 kilogramov pa Gruzijec Važa Margvelašvili, ki je v finalu odpravil ravno Basileja, lanskega evropskega prvaka do 23 let. Od Slovencev bo jutri na svetovnem pokalu v Tbilisiju nastopil še 22-letni Miha Žgank (do 90 kilogramov), ki se bo v prvem krogu spoprijel z Azerbajdžancem Turalom Safgulijevom, od katerega je bil januarja že boljši v polfinalu Tunisa.