V četrti etapi dirke po Baskiji v ospredju tudi Špilak

Zmagovalec četrte etape kolesarske dirke po Baskiji je Španec Joaquim Rodriguez (Katjuša).

05. april 2012 20.56
Š. Ro., Delo.si

Bilbao - Španski kolesar Joaquim Rodriguez (Katjuša) je zmagovalec današnje četrte etape dirke po Baskiji. Drugi je bil včerajšnji zmagovalec, Španec Samuel Sanchez (Euskaltel - Euskadi), na tretje mesto pa se je uvrstil Kolumbijec Sergio Luis Henao Montoya (Sky).

Na današnji 151 km dolgi preizkušnji od Eibara do Bera-Ibardina se je izkazal tudi Rodiguezov klubski sotekmovalec, Slovenec Simon Špilak, ki je s 17 sekundami zaostanka zasedel deveto mesto. V skupni razvrstitvi je na 11. mestu, za vodilnim Rodriguezom pa zaostaja 28 sekund.

Jani Brajkovič (Astana) je zaradi poškodbe odstopil že v včerajšnji tretji etapi. Belokranjec je v prvi etapi grdo padel, po 46. mestu na sredini etapi pa se je odločil, da konča svoje nastope na baskovski pentlji. Špilak je v s

Današnja etapa se je končala z dolgim in izjemno napornim vzponom prve težavnostne kategorije. Iz tega kolesarskega pekla se je do paradiža prvi prebil Rodriguez. V cilj je prišel z devetimi sekundami prednosti pred rojakom Sammyjem Sanchezom, prednost pa je z vsemi bonifikacijami zadostovala za skupno prvo mesto.

Rodriguez je z zmago prevzel tudi skupno vodstvo an dirki. V skupni razvrstitvi ima devet sekund prednosti pred Sanchezom, pred tretjeuvrščenim Američanom Christopherjem Hornerjem pa 21 sekund.

V petek bo na sporedu peta etapa od Bere do Onatija v dolžini 183 km.