Velenškova v Tokiu za konec bronasta

Slovenska judoistka Ana Velenšek je zadnji dan grand slama v Tokiu osvojila tretje mesto.

06. december 2015 10.15
afp JUDO-WORLD-2015
G. L.
G. L.

Tokio - Končuje se grand slam v Tokiu, kjer se je v teh dneh za čim boljše rezultate borilo kar 474 judoistov iz 91 držav sveta. Med njimi tudi nekateri najboljši slovenski judoisti, ki bodo v domovino prinesli dve kolajni. Po včerajšnjem srebru Tine Trstenjak je tretje mesto v kategoriji do 78 kilogramov danes osvojila Ana Velenšek

Slovenska reprezentantka je po dobljeni uvodni borbi v drugem kolu izgubila proti Japonki Ruiki Sato. Čakal jo je repešaž, v katerem je premagala še eno domačinko Shori Hamada, nato pa je v borbi za bron ugnala naslednjo Japonko Mami Umeki.

Na tatami je v kategoriji nad 90 kilogramov danes stopil tudi Mihael Žgank, a se moral posloviti že po prvem dvoboju, ki ga je dobil Latvijec Aigars Milenbergs.

Trstenjakova je že včeraj v kategoriji do 63 kg osvojila drugo mesto, Rok Drakšič je bil peti med borci do 73 kg. Prvi dan tekmovanja sta Matjaž Trbovc in Adrian Gomboc ostala brez uvrstitev, tako kot drugi dan Anka Pogačnik med borkami do 70 kg.