Veronika Domjan evropska mladinska podprvakinja

Obetavna slovenska metalka diska Veronika Domjan je na EP za starejše mladince osvojila drugo mesto.

18. julij 2015 10.53
G. L., Delo.si, STA
Stockholm - Mlada slovenska atletinja Veronika Domjan (Ptuj) je na 23. evropsko prvenstvo za starejše mladince v švedski Eskilstuni v metu diska osvojila srebrno medaljo. Z metom 56,63 m je izboljšala svoj mladinski slovenski rekord. Zmagala je Nemka Vita Claudine (57,47).

Šele 18-letna atletinja iz Zavrča je tekmovanje začela s 55,70 m in povedla, nato pa prepričljivo vodila vse do pete serije, ko je kasnejša zmagovalka svoj disk zalučala 56,64 m. V šesti seriji je svoj najboljši izid dneva in kariere dosegla Slovenka, a je bil njen poizkus vseeno za centimeter prekratek za prevzem vodstva. Nemka je tekmo sklenila z daljavo dneva in s 57,47 m potrdila zmago. Tretja je bila Rusinja Anastasija Vitjugova, ki se s 54,21 m ni vključila v dvoboj za zlato.

Slovenski uspeh sta dopolnili Maja Pogorevc, ki je v teku na 400 m zasedla četrto mesto in s 53,76 izboljšala svoj osebni rekord ter Eva Mustar, ki je v finalu troskoka končala na sedmem mestu z daljavo 12,80 m. V kvalifikacijah meta kopja se je izkazal še Matija Muhar, ki se je z metom 72,91 m in četrtim izidom kvalifikacij prav tako zanesljivo uvrstil v današnji finale. Nastop čaka še štafeto 4 x 400 m v zasedbi Maja Pogorevc, Anita Horvat, Julija Praprotnik in Ina Rojnik.

Nace Pleško je kvalifikacije v suvanju krogle s 17,76 m končal na 17. mestu, Enej Leban je bil z 10,67 sekunde 18. v teku na 100 m. Leda Krošelj je s 3,85 m v skoku s palico končala na 17. mestu, Anita Horvat pa je kvalifikacije na 400 m s 56,36 sklenila na 20. mestu. Mesto nižje je bila Živa Gornik s 37,21 m v metu diska. V teku na 400 m z ovirami je Anita Horvat v kvalifikacijah zasedla skupno 23. mesto s časom 1:02,08, Julija Praprotnik pa 26. mesto z 1:02,77. Ambrož Tičar je v skoku s palico ostal brez veljavnega poizkusa, Enej Vrhunc pa je bil v teku na 400 m z ovirami diskvalificiran.