Vrhunec tri stotinke prepočasen za normo

Blizu normi za dvoransko evropsko prvenstvo v atletiki marca v Beogradu je bila tudi mladinka Agata Zupin.

18. februar 2017 16.22
regent dvorana

Celje - Slovenski atlet Enej Vrhunec, član Massa, je na dvoranskem državnem prvenstvu v Celju s časom 6,77 sekunde opravil s konkurenco v teku na 60 metrov in se za nameček močno približal tudi normi za nastop na prihajajočem dvoranskem evropskem prvenstvu marca v Beogradu. Dvajsetletni mladenič je bil prepočasen za pičle tri stotinke.

Le desetinko je od tega cilja ločilo tudi 18-letno kamniško mladinko Agato Zupin, ki je bila na 60 metrov najhitrejša s časom 7,52 sekunde. Na enaki razdalji, toda z ovirami, se je dvoboj za zmago razpletel po željah Joni Tomičič Prezelj (Olimpija), ki je s časom 8,35 normo za Beograd zgrešila za enajst stotink.

Na drugem mestu je članica Massa Manca Šepetavc, sicer zmagovalkina vrstnica in prijateljica, vpisala čas 8,39 sekunde. Med člani je Filip Jakob Demšar, sicer še Massov mladinec, ki šteje komaj 16 pomladi, s časom 8,05 ugnal tudi 23 let starejšega klubskega kolega Damjana Zlatnarja (8,11). V zgodnjih večernih urah se bodo končale še preizkušnje v tehničnih disciplinah.

IZJAVE (povzeto po STA)

Enej Vrhunec: »Tekel sem osebni rekord, prejšnji čas (6,84) sem dvakrat popravljal. Moj današnji prvi tek je bil dosti bolj sproščen, v drugo pa sem šel na vse ali nič, razmišljal zgolj o naslovu državnega prvaka in ne o normi za evropsko prvenstvo, ki ni bila v načrtu. Vesel sem začetka sezone. Tek je bil dokaj popoln, resda so me tri stotinke ločile od evropskega prvenstva, težko pa rečem, kje bi jih lahko dobil. Še naprej, kot v zimski sezoni, bom treniral 400 metrov. Če bo šlo, bom tekel tudi na 100 metrov, sicer pa na 400 ovire.«

Agata Zupin: »Pričakovala sem še malo več, a sem si žal prejšnji mesec v teku na 200 metrov rahlo poškodovala stegensko mišico, kar se je poznalo tudi na državnem prvenstvu. Do Beograda manjka desetinka, a sem še mladinka in imam - ob uspešnem nadaljnjem treningu - še veliko časa. Žal nimam več tekem v zimski sezoni, v kateri sem si želela zlasti na 400 metrov teči še hitreje. Predvidevam, da bom v poletni sezoni tekla na 400 metrov z ovirami.«

Joni Tomičič Prezelj: »Vso sezono sem čakala na osebni rekord, posrečilo se mi je na državnem prvenstvu. Tekma je bila zelo napeta, z Manco sva se borili do konca, zato je tudi izid dober. Od nje imam slabši začetek in boljši finiš. Ves čas sem verjela vase in gradila samozavest pred zaključkom. Do norme ostaja še 11 stotink, kar je malo, a v šprintu tudi veliko. Konec prihodnjega tedna se bom udeležila še balkanskega prvenstva v Beogradu, morda se mi tam posreči.«