Za konec še peto mesto Klare Apotekar

Slovenska judoistka v kategoriji do 78 kilogramov je zapečatila slovenske nastope na velikem slamu v Tokiu.

04. december 2016 15.37

Tokio - Nastope slovenske peterice na turnirju za judoistični veliki slam na Japonskem je danes sklenila Klara Apotekar, ki je v kategoriji do 78 kilogramov zasedla peto mesto. S tem je vpisala drugi najboljši rezultat naše odprave v Tokiu, boljša je bila zgolj olimpijska zmagovalka iz Ria Tina Trstenjak, ki se je včeraj okitila z bronom v kategoriji do 63 kilogramov.

Uvodoma je Apotekarjeva odpravila čilensko tekmico Jacqueline Usnayo, nato pa morala priznati premoč poznejši finalistki, Korejki Yujin Park, in morala zato v repešaž. Najprej je domače občinstvo razočarala s skalpom Japonke Akari Ogata, nato pa ji je milo za drago vrnila njena rojakinja Mami Umeki, kar je Klari zadostovalo za končno peto mesto.

Na turnirju so slovenske barve branili še Adrian Gomboc (do 66 kilogramov), ki je že v petek zasedel sedmo mesto, Matjaž Trbovc (do 60 kilogramov) in Anka Pogačnik (do 70 kilogramov), ki sta ostala brez uvrstitev. Nastopilo je 286 judoistk in judoistov iz 41 držav.