EP v rokometu: Slovaška odščipnila točko Srbiji, prepričljiva zmaga Nemčije proti Švedski

V tretjem krogu EP je največje presenečenje pripravila Slovaška, ki je proti reprezentanci Srbije igrala neodločeno (21:21).

19. januar 2012 15.18
19. januar 2012 21.11

Beograd, Niš - Evropsko prvenstvo v rokometu je v polnem zagonu, danes bodo reprezentance skupine A in B odigrale srečanja 3. kola.

Na prvem srečanju skupine A je Poljska tesno, s 27:26, premagala Dansko in si zagotovila drugo mesto. Srečanje je sicer bolje začela Danska, ki je ob polčasu vodila s štirimi zadetki razlike, vendar priigrane prednosti ni uspela ubraniti.

Na drugem srečanju sta se pomerili izbrana vrsta Srbije in zadnjeuvrščena Slovaška. Po prvem polčasu je vse kazalo na prepričljivo zmago domačih (13:6), vendar so Slovaki v nadaljevanju zaigrali kot prerojeni. Pri preobratu so jim pomagali tudi njihovi nasprotniki, saj so v napadu storili preveč napak, tako da se je srečanje končalo z neodločenim rezultatom (21:21). Kljub nepričakovanemu spodrsljaju je Srbija vseeno osvojila prvo mesto skupine A, Slovaška ostaja zadnja.

V skupini B so Nemci prepričljivo odpravili Švede (29:24). Za razliko od Dancev, ki so v drugem polčasu popustili, pa so Nemci prednost petih zadetkov uspeli zadržati in tekmo uspešno pripeljati do konca. Z zmago so se Nemci zavihteli na prvo mesto skupine, Švedi pa so z nepričakovano zmago Makedoncev nazadovali na tretje.

Svojo tekmo so danes odigrali tudi Čehi in Makedonci. Prvi polčas je pokazal enakovrednost obeh moštev, saj si po tridesetih minutah nobena izmed ekip ni uspela priigrati prednosti (12:12). Na koncu so se zmage veselili Makedonci (21:27), ki so tako napredovali na drugo mesto, Čehi so četrti.