Maljković: Zmagali bi, če bi nam nasproti stala kaka druga ekipa

Gašper Vidmar po porazu s košarkarji Francije: Pomembno je, da smo vsi ostali zdravi in bomo prvenstvo začeli v polni postavi.

01. september 2013 02.21
Košarka
J. P., Delo.si

Ljubljana - Po porazu s Francozi (65:70) na zadnji pripravljalni tekmi pred skorajšnjim evropskim prvenstvom je selektor slovenske moške košarkarske reprezentance Božidar Maljković takole strnil vtise: »Za konec priprav smo si želeli močnega tekmeca in glede na to, da smo v isti skupini s Španijo, je bila Francija logična rešitev. Nismo igrali slabo, verjetno bi zmagali, če bi nam nasproti stala kaka druga zasedba. Toda velika moštva te kaznujejo za vsako storjeno napako, mi pa smo si jih v zadnjih minutah pač privoščili preveč. Popraviti moramo še obrambo pri hitrem prenosu žoge, bolje moramo skakati v napadu, tokrat smo imeli tudi premalo podaj. Vsi že komaj čakamo uvodni dvoboj s Čehi, ki bo zagotovo najtežji, ker bo treba prebiti led in ker se nam bo po robu postavila vsega spoštovanja vredna izbrana vrsta.«

Gašper Vidmar pa je selektorja dopolnil: »Odigrali smo dobro tekmo, žal pa nam je v zadnjih petih minutah popustila zbranost in so tekmeci dosegli nekaj lahkih košev. Vsak obračun gremo na polno, tudi tokrat nismo varčevali moči, pomembno je, da smo vsi ostali zdravi in bomo prvenstvo začeli v polni postavi.«