Anže vesel, ker tokrat ni bil edini Kralj

NHL: slovenski hokejski as Anže Kopitar na prestižni tekmi All-Star brez točk.

Objavljeno
26. januar 2015 20.04
SPO-HKO-HKN-2015-HONDA-NHL-ALL-STAR-GAME
S. U., šport
S. U., šport

Columbus – Anže Kopitar, edini slovenski akter v NHL, se bo ponosno spominjal, da je bil že tretjič med udeleženci prestižne tekme All-Star, a tako po osebnem učinku kot tudi tekmovalnem naboju se bo raje oziral k marsikateri drugi predstavi, ki jih je doživljal, odkar je pridrsal na severnoameriško sceno. Polna dvorana v Columbusu pa je uživala v ekshibiciji.

Dogajanje na ledeni ploskvi v areni, v kateri so prvič doslej gostili dvodnevno srečanje izbranih zvezdnikov iz NHL – tekma All-Star pa ima sicer že dolgo brado in je bila tako že jubilejna 60. – je bilo sproščeno in je privabilo precej smeha. Nikakor pa ni primerljivo z resnim bojem za točke, saj so na vsaki strani branili po trije vratarji, nihče med akterji ni razmišljal o odgovornosti pri obrambnih nalogah, 29 ploščkov v obeh mrežah pa je jasno razkrivalo, da ni šlo za običajen hokejski večer …

Selekcija Jonathana Toewsa, hokejista Chicaga, je ugnala moštvo tekmečevega kapetana Nicka Foligna, sicer napadalca domačih Columbus Blue Jackets, s 17:12 (4:4, 7:4, 6:4), slovenskega povabljenca, na tej tekmi člana poraženega moštva, pa tokrat ni bilo niti med strelci niti med podajalci. Kopitar je sicer tretjič doslej nastopil v izbrani družbi hokejistov, ki jih najprej zberejo z glasovi po spletu, nakar jih določi še vodstvo tekmovanja. Iz vrst Los Angeles Kings, branilcev šampionske lovorike, je bil na ledu še branilec Drew Doughty, za enega od dvanajstih golov svojega moštva je prispeval podajo. »Užival sem, ker je bil tu tudi Drew,« je po tekmi poudaril Kopitar, ki je bil v svojem tretjem nastopu na tej najodmevnejši hokejski ekshibiciji prvič doslej s klubskim soigralcem iz Los Angelesa. Povrhu pa je bil eden od dveh trenerjev Darryl Sutter, režiser odličnih Kraljev, ki so v nehokejski Kaliforniji lani že drugič v treh letih osvojili Stanleyjev pokal. Ob izjemnem strokovnjaku je bil v središču pozornosti tudi sin Chris, obolel za downovim sindromom. Vsa slačilnica Los Angelesa ga izjemno spoštuje. In tako mnogim ostajajo v spominu tudi posnetki slavja po osvojitvi drugega naslova, ko je slovenski zvezdnik pred kamerami govoril prav v družbi trenerjevega otroka …

Uraden izbor najboljšega hokejista večera je malce presenetil navzoče na tribunah, saj je nagrada – osebni avtomobil – pripadla Ryanu Johansemu. Resda so se domači obiskovalci veselili, ker gre za hokejista Columbusa, a na tej tekmi je igral za moštvo, ki je izgubilo z 12:17. Mnogi so bili prepričani, da si je osrednje priznanje zaslužil štirikratni strelec John Tavares iz vrst NY Islanders. Pred njim so toliko golov na tekmi NHL All-Star zabili le še Wayne Gretzky (1983), Mario Lemieux (1990), Mike Gartner (1993) in Dany Heatley (2003). V nedeljo pa je zablestel tudi Jakub Voraček, češki napadalec iz Philadelphie, s šestimi točkami, kar se je v takšnih ekshibicijskih večerih doslej posrečilo le omenjenemu Lemieuxu.