Bolzano ostaja nerešljiva uganka za zmaje

Hokejisti Telemacha Olimpije proti branilcu naslova doživeli peti zaporedni poraz, v nedeljo bodo gostovali v Znojmu.

24. oktober 2014 01.12
Mušič Aleš in Pance Žiga,Ljubljana Slovenija 23.10.2014
Miha Žakelj, šport

Ljubljana – Hokejisti Olimpije so v trinajstem kolu razširjenega avstrijskega prvenstva Ebel poglobili svojo rezultatsko krizo, saj so proti Bolzanu doživeli že enajsti poraz v sezoni (1:2) in ostajajo prikovani na dno prvenstvene lestvice. Ljubljančani ne bodo imeli veliko časa za počitek, saj bodo že v nedeljo gostovali v Znojmu.

Branilci naslova iz Bolzana še naprej ostajajo zakleti za Olimpijo, saj so v dvorani Tivoli dobili tudi peti medsebojni obračun v razširjenem avstrijskem prvenstvu. Ljubljansko moštvo je bilo v primerjavi s preteklo tekmo deležno dveh večjih sprememb. V gol se je vrnil Kanadčan Tom Chiodo, v prvem branilskem paru pa je ob Marvinu Degonu priložnost dobil 18-letni Kristjan Čepon.

Gostje so od prvega sodniškega meta pokazali več želje po golu in prevzeli vodstvo že v 6. minuti. Justin Keller je zadrsal za ljubljanska vrata in podal proti oddaljeni vratnici, Paul Zanette pa je plošček potisnil v mrežo. Olimpija je tudi po prejetem golu igrala anemično in v prvih 10 minutah sprožila zgolj 2 strela, Bolzano pa 9 več. Ljubljančani so prvič resneje zapretili ob izključitvi Johna Thomasa Leeja, vendar pa so bili vsi njihovi streli nenatančni.

Druga tretjina se za domače ne bi mogla začeti slabše, saj so branilci naslova zadeli že po 12 sekundah, potem ko je Rick Schofield z leve strani podal pred vrata, kjer je neovirano sprožil Marco Insam. Ljubljančani so v nadaljevanju prikazali nekoliko boljšo igro, nato pa sredi tretjine zatajili ob dvominutni igri petih proti trem. Olimpiji je upanje na povratek v zadnji minuti tretjine vlil novinec Tom Zanoški, za katerega je bil to premierni prvi gol za ljubljansko moštvo, vendar pa sta mreži v zadnjih dvajsetih minutah mirovali in Bolzano je iz Tivolija odnesel obe točki.

Aleš Mušič, kapetan Olimpije: »Razočarani smo zaradi serijskih porazov. Smo zelo neučinkoviti, v povprečju dosegamo manj kot dva gola na tekmo. Več moramo streljati in prežati na odbite ploščke. Tako gole dosegajo nasprotniki, le nam ne uspeva. Zdaj imamo dva nova igralca v igri z igralcem več. Menim, da se je novost dobro obnesla, saj si ustvarjamo več priložnosti, le še zadeti moramo.«

Žiga Pance, napadalec Bolzana: »Lepo se je bilo vrniti v Tivoli, kjer sem preživel večino športne poti. Olimpija nas je precej namučila, toda pomembni sta le dve točki. Zdaj smo ujeli zmagoviti ritem.«