Doughty: Williams je najbolj podcenjen igralec našega kluba

Los Angeles Kings so z golom Justina Williamsa zmagali na prvi tekmi finala Stanleyjevega pokala.

05. junij 2014 10.38
HKO-HKN-2014-NHL-STANLEY-CUP-FINAL---GAME-ONE

Los Angeles − Hokejisti moštva Los Angeles Kings so v noči s srede na četrtek zmagali na prvi tekmi finala Stanleyjevega pokala s 3:2.

Zmagovalca dvoboja je v peti minuti podaljška s svojim osmim golom končnice odločil Justin Williams, ki je bil po dvoboju kritičen do svojega moštva:

»Pomagalo nam je, da smo se že ničkolikokrat vrnili po zaostanku. Lahko smo zadovoljni z rezultatom, a moramo popraviti veliko stvari. Tekma ni bila najboljša, sploh po naših standardih, in slab začetek nam ne sme priti v navado. Naš nasprotnik je vrhunska ekipa, ki ima odličen napad. Ob koncu rednega dela so imeli nevaren protinapad, ki ga je Jonathan Quick uspešno ustavil. Mislim, da nismo bili pripravljeni na njihove hitre krilne hokejiste,« je povedal Williams.

Doughty: Williams je najbolj podcenjen igralec v klubu

Justin Williams po mnenju svojega soigralca Drewa Doughtyja ne uživa ugleda, ki si ga zasluži:

»Justin je najbolj podcenjen igralec v našem klubu in ne dobi dovolj zaslug za svoje delo. Med soigralci sta le dva, ki bi jima hotel podati plošček, Justin Williams in Kopi (Anže Kopitar). Ko imata posest nad ploščkom, ustvarita priložnosti. Justin ima odlične vodstvene sposobnosti in se trudi tako v napadalni kot obrambni tretjini.«

Doughty po tekmi ni bil zadovoljen s prikazano igro, toliko bolj pa z borbenostjo svojega moštva: »Najpomembneje je to, da smo zmagali. V naši igri je bilo preveč napak, saj so si nasprotniki ustvarili veliko priložnosti, a se je Jonathan Quick izkazal z izjemnimi obrambami. Vesel sem zaradi zmage in ker se fantje nikoli ne predajo.«

Quick: Williams se izkaže na ključnih tekmah

O enem izmed glavnih junakov prve tekme je zelo spoštljivo spregovoril tudi vratar Jonathan Quick: »Justin se izkaže na ključnih tekmah, ne vem, kaj bi še lahko dejal o njem. To je ena izmed lastnosti, ki zaznamuje njegovo kariero, danes pa se je znova izkazal.«

Vigneault: Popustili smo v zadnji tretjini

Trener New Yorka Alain Vigneault je za poraz krivil slabo igro v zadnji tretjini: »Všeč mi je bila naša igra v prvih štiridesetih minutah, nisem pa prepričan, kaj se je zgodilo v zadnji tretjini, ali so bili oni toliko boljši ali pa smo si mi premalo podajali plošček. Za zmago proti tako dobri ekipi, kot je Los Angeles, moraš imeti popolno tekmo, mi pa v zadnji tretjini nismo bili dovolj dobri. Henrik Lundqvist je bil naš najboljši igralec, brez njega danes sploh ne bi igrali podaljška in ne bi imeli možnosti za zmago. Za priprave na drugo tekmo imamo 48 ur, ogledali si bomo posnetek prve tekme in naredili usrezne popravke.«

Lundqvist: To je bila le uvodna tekma

Eden izmed najboljših igralcev New Yorka je bil vratar Henrik Lundqvist, ki je ustavil 40 izmed 43 strelov na svoja vrata:

»Razočarani smo, saj smo bili zelo blizu zmagi. Odlično smo začeli tekmo, nasprotniki pa so pritisnili ob koncu prve tretjine. V zadnji je bila posest nad ploščkom na njihovi strani, a sem imel občutek, da smo se dobro branili. Bila je zabavna tekma, z veliko priložnostmi na obeh straneh. Tekma bi se lahko končala tako z našo kot njihovo zmago, vendar so na žalost oni dobili prvi dvoboj. A to je bila le uvodna tekma, že na drugi bomo pokazali dobro igro.«

Druga tekma finala Stanleyjevega pokala bo v noči s sobote na nedeljo v Los Angelesu.