DP: Olimpija dobila prvi del bitke s Triglavom

Olimpija je na prvi polfinalni tekmi državnega prvenstva premagala Triglav s 3:1, Jeseničani so bili boljši od Slavije s 3:2.

20. marec 2014 19.42
20. marec 2014 20.12

Kranj - Hokejisti Telemach Olimpije so na prvi polfinalni tekmi državnega prvenstva proti Triglavu upravičili vlogo favorita in zmagali s 3:1, v drugem polfinalnem paru so Jeseničani premagali Slavijo s 3:2.

»Zmaji« po prvem sodniškem metu niso izgubljali časa in so povedli po dobrih tridesetih sekundah, strelec je bil kapetan Aleš Mušič. Čeprav je kazalo na to, da bodo favorizirani Ljubljančani hitro odločili zmagovalca, pa so se njihovi nasprotniki dobro borili in drugi gol prejeli šele v 37. minuti, ko je vodstvo Olimpije podvojil Igor Cvetek.

Po štirih minutah nadaljevanja je Pacal Morency povišal na 3:0, a se Triglavani niso predali in so deset minut pred koncem rednega dela izid znižali na 1:3, za kar je poskrbel Žan Zupan. Izid se do konca tekme ni več spremenil.

Jeseničanom prednost gola

Na drugi polfinalni tekmi je Team Jesenice premagal Playboy Slavijo s 3:2. Železarji so povedli z golom Petra Bizalja v 21. minuti, Slavija pa je izenačila le minuto kasneje prek Enesa Goršeta.

Team Jesenice je po prejetem golu znova prevzel pobudo in v 33. minuti povedel še drugič, strelec je bil Miha Brus, tri minute kasneje pa je Bizalj s svojim drugim golom povišal na 3:1. Slaviji je do konca tekme uspelo znižati izid, to je storil Rok Peterca v 43. minuti.