EBEL: železarjem brez tujcev ni uspelo premagati Kristana

V 21. kolu so oslabljene Acroni Jesenice klonile proti Medveščaku (2:0), KAC je bil boljši od Olimpije (2:1).

16. november 2011 12.58
16. november 2011 13.14
Š. Ro., D. O., Delo.si

Jesenice - Premor po reprezentančni akciji, ko so v ligi Ebel igrali na zanje neobičajno sredo, se za jeseniške hokejiste ni najbolje iztekel. Dopoldan pred tekmo z Medveščakom je namreč jeseniško ekipo zapustila večina tujih igralcev. Ostala sta le vratar Michal Fikrt in napadalec Antti Pusa. V domači vrsti je manjkal še branilec Nejc Berlisk. Zagrebčani so upravičili vlogo favorita in dosegli šesto zaporedno zmago.

Po pričakovanju so bili Zagrebčani tisti, ki so od začetka tekme narekovali ritem. Gašper Krošelj je ubranil strel Ryana Kinasewicha. Jeseničani so imeli dvakrat zapored igralca več. Omembe vreden je strel kapetana Andreja Tavžlja od daleč, ki je za las zgrešil gol. Nato so tudi Zagrebčani prišli do prve številčne premoči, a jeseniška obramba s Krošljem na čelu je odbila vse njihove poskuse. V protinapadu je Jaka Ankerst nevarno ogrozil vrata gostov, Robert Kristan pa se ni dal. Krošelj je preprečil zadetek po zaporednih poskusih Grega Daya in Franka Banhama. Anže Kuralt je imel priložnost z igralcem več, Kristan je ostal nepremagan. Vroče je bilo v naslednjem napadu železarjev, ko ležečemu Andreju Židanu ploščka ni uspelo usmeriti v mrežo, piše STA.

Slovenski prvaki so imeli na začetku druge tretjine novo prednost igralca več. Plošček jim je ušel iz napadalne tretjine, kar je v 23. minuti izkoristil Tom Zanoski, ki je v samostojnem prodoru med nogama premagal Krošlja. Gostje so sredi tekme stisnili Gorenjce v njihovo obrambno tretjino, mladi železarji so z borbenostjo obdržali minimalen zaostanek. Jeseničani so se uspešno branili tudi z igralcem manj ob izključitvi Toma Hafnerja. Krošelj je ubranil nov strel Zanoskija. V 35. minuti se je Banham nenadoma sam znašel pred domačim vratarjem, ki je njegov strel lepo ujel. Hafner je na drugi strani s strelom iz zapestja oplazil vratnico. V zadnji minuti srednje tretjine je poskušal še Antti Pusa z igralcem manj, rezultat se po zaslugi Kristana ni spremenil.

Andy Sertich je takoj na začetku zadnje tretjine z močnim strelom povišal vodstvo Medveščaka. Židan je hitro prodrl v napadalno tretjino, a njegov strel je bil preslab za Kristana. Pusa je imel priložnost za gol priključka z igralcem več, a je predolgo odlašal s strelom. V zaključku tekme so gostje igrali le še toliko, da so zadržali vodstvo, utrujeni jeseniški mladci pa niso imeli moči, da bi ogrozili zmago Medveščaka. V zadnjih dveh minutah so železarji poskušali še s šestim igralcem v polju in brez vratarja, a brez uspeha.

Acroni Jesenice bodo v petek v naslednjem krogu gostovale v Beljaku.