EBEL: Beljačani s petardo odpravili Olimpijo

Hokejisti Telemacha Olimpije so v 9. kolu drugega dela EBEL gostovali v Beljaku in doživeli osmi zaporedni poraz (0:5).

19. februar 2016 19.40
19. februar 2016 20.38
rsi*Hokej Olimpija VSV
M. Ž.
M. Ž.

Beljak - Telemach Olimpija je v devetem kolu drugega dela prvenstva EBEL izgubila na gostovanju v Beljaku z 0:5, kar je njihov osmi zaporedni poraz.

Gostitelji so tekmo začeli silovito in v prvi tretjini proti vratom Oliverja Royja sprožili 21 strelov (razmerje 21:5), za njegov hrbet pa spravili dva ploščka. Prvi ga je premagal Patrick Platzer, ki je v deseti minuti izkoristil številčno premoč, na 2:0 pa je v 18. minuti povišal Adis Alagić.

Beljačani so imeli tudi v drugih dvajsetih minutah pobudo na ledu in zabeležili dva strela več od Olimpije (12:10), edini gol v tem delu pa je v 27. minuti dosegel Dustin Johner. Ekipi sta imeli v tem delu po dva »power-playa«, ki pa ju nista izkoristili.

Olimpija je imela na začetku tretje tretjine lepo priložnost, da doseže častni gol, saj je minuto in 51 sekund igrala z dvema igralcema več, česar pa ni izkoristila. Beljačani so to kaznovali z dvema goloma, v 50. minuti je Johner s svojim drugim golom na tekmi zvišal na 4:0, končni izid pa je v 56. minuti z igralcem več postavil Peter Robin Weihager.

Olimpija bo nastope v prvenstvu EBEL sklenila z nedeljskim gostovanjem pri Fehervarju (17.40).