EBEL: Beljačani že v prvi tretjini razblinili upe Olimpije

Hokejisti Olimpije so v 15. kolu EBEL visoko izgubili v Beljaku z 1:5.

28. oktober 2016 23.19
lvi*hokej
M. Ž.
M. Ž.

Beljak - Hokejisti Olimpije so v petnajstem kolu razširjenega avstrijskega prvenstva EBEL visoko izgubili proti Beljaku (1:5), kar je njihov peti zaporedni poraz.

Ljubljančani so s skupno dvanajstimi porazi trdno prikovani na dno lestvice, za nameček pa je enajstouvrščena Sapa Fehervar premagala Celovec in Olimpiji pobegnila na osem točk.

Beljačani so vse dvome o zmagovalcu razrešili še v prvi tretjini, v kateri so slovenskega prvaka nastreljali s 16:7 in dosegli kar štiri gole. Strelski pohod je že v 59. sekundi začel Brock McBride, na 2:0 je v šesti minuti povišal Miha Verlič, do konca tretjine pa sta zadela še Valentin Leiler (10.) in Dustin Johner (20.).

V drugi tretjini so bili pri strelih podjetnejši Ljubljančani (11:8), a je njihov nekdanji soigralec Olivier Roy ustavil vse strele na svoja vrata.

Ekipi sta v zadnjih dvajsetih minutah dosegli po en gol. Za domače je v 49. minuti zadel Samuel Labrecque, častni gol Olimpije pa je v 54. minuti ob številčni premoči dosegel Sacha Guimond.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v nedeljo, ko bo v Tivoliju gostila Salzburg.