Hokejisti Bolzana so na prvi tekmi finala lige EBEL premagali Salzburg s 6:1.

04. april 2014 22.56
04. april 2014 23.16
mpi/Hokej

Salzburg - Hokejisti Bolzana so na prvi tekmi finala razširjenega avstrijskega prvenstva premagali Salzburg s 6:1.

Italijansko hokejsko moštvo je povedlo v 18. minuti z golom Ricka Schofielda, ki je dosegel edini gol prve tretjine. Domačini so v drugih dvajsetih minutah odgovorili z napadalno igro in več streljali proti nasprotnikovim vratom (razmerje 13:6), a je bila ta prevlada jalova, saj so prejeli kar tri gole. Bolzano je prednost podvojil v 27. minuti prek Kima Strömberga, šest minut kasneje pa je bilo po golu Davida Laliberteja že 3:0.

Salzburg je na svoj prvi gol čakal do 37. minute, ko je bil uspešen Thomas Raffl, vendar pa so tri minute kasneje prejeli še četrti gol, pod katerega se je podpisal Laliberte.

Gledalci so v zadnji tretjini videli dva gola, oba v mreži Salzburga. Najprej je MacGregor Sharp v 51. minuti zadel za 5:1, končni rezultat pa je po podaji Žige Panceta v 56. minuti postavil David Lalibert in vknjižil »hat-trick«.

Slovenski reprezentančni vratar Luka Gračnar je današnjo tekmo spremljal s klopi, namesto njega je pri domačih branil Bernd Brückler.