EBEL: Celovčani v Tivoliju do vseh treh točk

Telemach Olimpija je v devetem kolu lige EBEL v dvorani Tivoli izgubila proti Kacu iz Celovca (1:4).

09. oktober 2015 19.04
09. oktober 2015 19.46
Hokej

Ljubljana - Hokejisti Telemacha Olimpije so v devetem kolu razširjenega avstrijskega prvenstva EBEL v dvorani Tivoli izgubili proti celovški ekipi KAC z 1:4.

Celovčani so si odločilno prednost priigrali že v uvodni tretjini, v kateri so sprožili več strelov v okvir vrat (13:10) in dosegli dva gola. Gostje so prvi gol dosegli v deseti minuti ob izključitvi Boštjana Groznika. Akcijo za vodilni gol je začel Oliver Setzinger, ki je izsilil obrambo Oliverja Roya, pri odbitem ploščku pa je bil prvi Thomas Hundertpfund in zadel za 1:0. KAC je svoje vodstvo podvojil v 14. minuti, ko je zadel Luke Walker in postavil izid tretjine.

V drugi tretjini so bili podjetnejši domači (razmerje strelov 8:7), in v 36. minuti unovčili izključitev Oliverja Setzingerja. Ob številčni premoči je Jure Sotlar podal na modro črto do Stefana Chaputa, ki je z močnim strelom premagal Pekko Tuokkolo.

Olimpija je bila vse do 43. minuti v igri za najmanj točko, nato pa je bil za dve minuti izključen Fabian Scholz, kar je privedlo do tretjega gola gostov. Ti so znova hitro izkoristili številčno premoč, po zgolj devetih sekundah je na 3:1 povišal Jason Desantis. KAC je do konca tekme dosegel še en gol, v 59. minuti je za končnih 4:1 zadel Jonas Nordqvist.

Ljubljančani bodo v desetem kolu gostili Fehervar, tekma bo v nedeljo ob 17.30.