EBEL: Dornbirn presenetil Salzburžane

Hokejisti Dornbirna so na prvi tekmi četrtfinala lige EBEL po podaljšku premagali Salzburg s 3:2.

08. marec 2014 00.05

Salzburg - Hokejisti Dornbirna so na prvi četrtfinalni tekmi lige EBEL pripravili veliko presenečenje in v gosteh po podaljšku premagali Salzburg s 3:2.

Gostitelji so si na tekmi pripravili več priložnosti, vendar je imel Dornbirn v svojih vratih izjemnega Adama Dennisa, ki je ubranil kar 54 strelov, zmagovalca pa je odločil Jamies Arniel v drugi minuti podaljška.

Orli iz Znojma so proti Linzu po prvi tretjini zaostajali z 1:3, nato pa so pripravili preobrat. Najprej je Antonin Boruta v 51. minuti izsilil podaljšek, v katerem je v petnajsti minuti zadel Michael Kolarz.

Tudi Bolzano je za zmago proti Sapi potreboval podaljšek (3:2), mož odločitve pa je bil Kim Strömberg v 80. minuti tekme.

Izmed vseh moštev je bil še najbolj prepričljiv Dunaj, ki je na domačem ledu s 4:2 premagal Beljak.