EBEL: Olimpija visoko izgubila proti Dornbirnu

Hokejisti Telemach Olimpije so v 41. kolu prvenstva EBEL na gostovanju pri Dornbirnu izgubili z 1:4.

13. januar 2013 08.43
13. januar 2013 15.30
iza/Hokej

Ljubljana - Edini slovenski predstavnik v razširjenem avstrijskem prvenstvu EBEL, Telemach Olimpija, je po zmagi nad prvouvrščenim Dunajem tokrat izgubila z Dornbirnom (1:4).

Za Ljubljančane je bil usoden Kanadčan Andrew Kozek, ki je dosegel tri izmed štirih golov svojega moštva, edini strelec Olimpije pa je bil Chris D'Alvise. Hokejisti Olimpije so s tem doživeli tretji medsebojni poraz, tako da zdaj za šesto mesto nimajo več niti teoretičnih možnosti. Varovanci Bojana Zajca bodo naslednjo tekmo igrali v torek, ko bodo na domačem ledu gostili Salzburg.

Boljši začetek domačih

Po prvih dvajsetih minutah tekme je bolje kazalo hokejistom Dornbirna, ki so povedli v deseti minuti. Vratarja Jerryja Kuhna je po podaji Luciana Aquina premagal Andrew Jacob Kozek. Ljubljančani so imeli nato kar trikrat igralca več na ledu, a je domači vratar Patrick DesRochers ubranil vseh trinajst strelov Olimpije.

Kozek še dvakrat v polno

Ta se je po 27. minutah znašla še v težjem položaju, ko je po drugi podaji Aquina znova zadel Kozek. Varovanci Bojana Zajca so se po le dveh minutah znova vrnili v igro, na 1:2 je znižal Chris D'Alvise. Tik pred koncem druge tretjine, natančneje v 39. minuti, je gostujoča obramba klonila še tretjič, znova je bil strelec razpoloženi Kanadčan Andrew Kozek.

Kuhnu popustili živci

Olimpija se po visokem zaostanku ni več vrnila v igro, po devetih minutah zadnje tretjine pa je prejela še četrti gol, ki ga je dosegel Dale Mitchell, s čimer je postavil končni izid tekme (4:1). Gostje iz Ljubljane so morali v končnici igrati z drugim vratarjem Maticem Bohom, saj so Jerryju Kuhnu popustili živci in si je prislužil kazen igre. Vratar Olimpije je želel obračunati z domačim napadalcem Danielom Boisom ter si za nekaj, po sodniški oceni nedovoljenih, udarcev z rokavico prislužil kazen igre, tako da je obsojen na milost ali nemilost disciplinske komisije, ki bo odločila o dolžini neigranja. Jasno pa je, da ga ne bo na naslednji tekmi proti Salzburgu v Tivoliju.