EBEL: Gradec pokvaril Korenov debi

Telemach Olimpija je v ligi EBEL gostovala pri Gradcu in izgubila z 2:3.

26. december 2013 18.32

Gradec - Hokejisti Telemach Olimpije so v 36. kolu lige EBEL gostovali v Gradcu in izgubili z 2:3, kar je za ljubljansko moštvo 26. poraz v sezoni.

Olimpija je prvi gol na tekmi prejela že v 30. sekundi, vendar je izid do 38. minute obrnia v svojo korist, za kar sta poskrbela Jaka Zdešar in debitant Gal Koren. Preostanek dvoboja je bil na strani Gradca, ki je v zadnji tretjini izkoristil dve številčni premoči in osvojil obe točki.

Ljubljančani bodo novo tekmo igrali že jutri, ko bodo gostovali pri Bolzanu.

Gradec potreboval le 30 sekund, Koren v polno že na debiju

Telemach Olimpija je za prvi strel proti nasprotnikovem golu potrebovala le 20 sekund, vendar Matevž Erman ni zadel želenega cilja, nato pa je sledil šok za goste, saj je na drugi strani Francis Lemieux iz samostojnega napada povedel domače v vodstvo in postavil izid tretjine.

Ljubljančani so imeli v prvih desetih minutah druge tretjine kar dvakrat igralca več na ledu, a tega niso znali izkoristiti. Če »zmaji« niso bili uspešni ob številčni premoči, pa jim je to uspelo ob enakovredni igri. Jaka Zdešar je v 32. minuti izenačil na 1:1, podajalca sta bila Jure Sotlar in Damjan Dervarič.

Debitant pri Olimpiji Gal Koren si je v 35. minuti prislužil dvominutno kazen, med katero njegovi soigralci niso prejeli gola, nato pa je Koren po vrnitvi na led prejel podajo vratarja Jerryja Kuhna in iz protinapada Olimpiji zagotovil prednost z 2:1.

Olimpija zapravila gol prednosti

Olimpija je imela po dveh tretjinah prednost gola, ki pa ga je hitro. Nicholas Ross je po le 24 sekundah igre moral na klop za kaznovane, kar je v 42. minuti izkoristil Manuel Ganahl in izenačil na 2:2.

Pri ljubljanskem moštvu si je kazen v 51. minuti prislužil še Žiga Grahut, kar se je Olimpiji znova maščevalo, saj je Gradec minuto kasneje z golom Maria Scalza povedel s 3:2.

Telemach Olimpija je imela v končnici tekme še en »power-play«, ki pa ga ni izkoristila, pomagal pa ji ni tudi menjava vratarja Jerryja Kuhna z novim igralcem v polju, tekma se je končala z zmago Gradca.