EBEL: Olimpija tesno izgubila v Gradcu

Olimpija je na svoji zadnji tekmi prvenstva EBEL izgubila v Gradcu z 1:2. V končnico sta se uvrstila Bolzano in KAC.

03. marec 2015 14.58
03. marec 2015 18.30
mpi*hokej

Gradec - Hokejisti Olimpije so s porazom končali sezono razširjenega avstrijskega prvenstva, potem ko jih je v desetem kolu drugega dela z 2:1 premagal Gradec.

Graški hokejisti, ki so bili pred zadnjim kolom v igri za uvrstitev v končnico, so že v drugi minuti doživeli šok. Mladi Aljaž Ogrizek, ki so mu pri Olimpiji ob koncu sezone namenili priložnost, je v četrti minuti dosegel svoj prvi gol za ljubljansko moštvo.

Nadaljevanje tretjine je potekalo po ritmih gostujoče ekipe. Ta je imela v 16. minuti kar dva igralca več na ledeni ploskvi, saj sta bila pri Olimpiji kaznovana Boštjan Groznik in Igor Cvetek, kar je po 31 sekundah igre petih proti trem z modre črte izkoristil Stefan Lassen.

Moštvi v drugem delu nista dosegli gola. Pobuda je bila na strani Gradca, ki je imel več strelov proti nasprotnikovim vratom (14:8), vendar se izid ni spremenil.

Olimpija je bila vse do zadnje minute v igri za vsaj točko, nato pa je njene upe razblinil Mitch Ganzak, ki je zadel vsega šest sekund pred koncem rednega dela. V ljubljanskem moštvu so zahtevali, da se gol razveljavi, saj je bil eden izmed domačih napadalcev v vratarjevem prostoru, vendar so se sodniki po nekajminutnem ogledu posnetka odločili, da priznajo gol.

Gradec je tako vknjižil šesto zmago, ki pa je bila zaman, saj je bil uspešen tudi Celovec in se skupaj z Bolzanom uvrstil v končnico.

Salzburg se je odločil za Beljak

Ekipa Salzburga je osvojila prvo mesto v skupini A in je kot prva izbrala svojega nasprotnika v četrtfinalu, odločila se je za Beljak.

Kot drugi je izbiral Linz in izbral Bolzano, tretjeuvrščeni Orli iz Znojma pa so si za nasprotnika izbrali Celovec.

Na preostalem četrtfinalnem dvoboju bosta nasprotnika Sapa Fehervar in Vienna Capitals.