EBEL: Olimpija tesno izgubila v Innsbrucku

Hokejisti Olimpije so v tretjem kolu drugega dela lige EBEL izgubili v Innsbrucku s 3:4.

24. januar 2014 16.11
24. januar 2014 18.15

Innsbruck - Hokejisti Telemach Olimpije so v Innsbrucku igrali tekmo tretjega kola v drugem delu prvenstva EBEL in izgubili s 3:4.

Oslabljeni Ljubljančani so na gostovanju igrali brez Pascala Morencyja, Judda Blackwaterja in Jureta Sotlarja in začeli zelo slabo, saj so že v 59 sekundi prejeli prvi gol.

Olimpija je odgovorila v sedmi minuti prek Mihe Verliča, nato pa so domačini v 14. minuti izkoristili dvominutno kazen Žige Grahuta in na odmor odšli z minimalno prednostjo.

Drugi del je bil v znamenju ljubljanskega moštva, ki je imelo pobudo in v prvih devetih minutah ni dopustilo niti enega strela na svoja vrata. Sledil je trenutek nezbranosti v 32. minuti, vendar Justin Donati po samostojnem prodoru ni uspel premagati vratarja Jerryja Kuhna, kar so  »zmaji« nemudoma kaznovali in na drugi strani izenačili z drugim golom Mihe Verliča.

Hokejisti Olimpije so tri minute kasneje tudi prvič povedli, ko je Gal Koren z izjemno močnim strelom premagal vratarja Adama Munroja, vendar je bilo veselje Ljubljančanov sila kratko. Le štirinajst sekund kasneje si je Damjan Dervarič prislužil dvominutno kazen, po 39 sekundah nadaljevanja pa je zadel Luke Salazar.

Na začetku zadnje tretjine je svojo priložnost dočakal debitant Rok Leber, vendar je Munro ustavil njegov strel. Domači vratar je v 52. minuti ubranil še poskus Gala Korena, kar je petnajst sekund kasneje privedlo do zmagovitega gola Jeffa Ulmerja za končnih 4:3.

Olimpija bo naslednji dvoboj igrala v nedeljo proti Dornbirnu (16.30).

Pari tretjega kola drugega dela, skupina 7-11

Innsbruck - Telemach Olimpija 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

(Donati 1., Ebner 14., Salazar 37., Ulmer 53.; Verlič 7., 33., Koren 37.)

KAC Celovec - Sapa Fehervar 1:2 (0:0, 0:2, -:-)