EBEL: Innsbruck v zadnjih enajstih minutah zrežiral preobrat v Tivoliju

Hokejisti Olimpije so v 26. kolu prvenstva EBEL tesno izgubili proti Innsbrucku z 2:3.

03. december 2016 17.42
03. december 2016 18.52
Hokej
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Hokejisti Olimpije so v 26. kolu prvenstva EBEL doživeli tretji zaporedni poraz, v dvorani Tivoli jih je s 3:2 premagal Innsbruck.

V ljubljanskem taboru so bili pred tekmo deležni dobre novice, saj sta se v kader vrnila prvi vratar Jeff Frazee in najučinkovitejši igralec ekipe Chris Langkow, ki pa nista mogla preprečiti novega poraza. Olimpiji je sicer še po 44 minutah dobro kazalo, saj je vodila z 2:1, nato pa v zadnjih enajstih minutah prejela dva gola in ostala praznih rok.

Tekma se je začela s prevlado Innsbrucka, ki je v uvodni tretjini sprožil dvakrat več strelov v okvir vrat (16:8) in dosegel tudi edini gol v tem delu igre. Strelec je bil Hunter Bishop, ki je v 16. minuti premagal Jeffa Frazeeja.

V drugi tretjini se je razmerje moči obrnilo v prid domačega moštva. Zmaji so izid poravnali po manj kot treh minutah, za kar je poskrbel Kristjan Čepon. Olimpija je imela v nadaljevanju med 33. in 35. minuto dvakrat igralca več na ledu - sedem sekund celo dva igralca več - česar pa ni znala izkoristiti, tako da je ostalo pri izidu 1:1.

Zadnjo tretjino so bolje začeli domačini in v 44. minuti povedli z golom Nika Pema. A sledil je preobrat. Innsbrucku je izenačenje priboril Daniel Mitterdorfer v 50. minuti, nato je bila Olimpija neuspešna še pri tretjem »power-playu«, gostje pa so to kaznovali v 58. minuti prek Marija Huberja, ki je svoji ekipi priboril popoln izkupiček.

Olimpija bo prvenstvo nadaljevala 7. decembra z domačo tekmo proti Linzu.