EBEL: KAC tesno slavil v Tivoliju

Telemach Olimpija je v četrtem kolu drugega dela izgubila proti KAC-u z 2:3 in je zadnja v skupini za končnico.

31. januar 2016 18.22
31. januar 2016 19.03
hokej
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Hokejisti Telemacha Olimpije so v četrtem kolu drugega dela prvenstva EBEL gostili celovški KAC in izgubili z 2:3.

Ljubljančani so s tem doživeli tretji poraz v drugem delu in zavoljo zmage Gradca nad Innsbruckom (4:1) celo nazadovali na zadnje mesto skupine za končnico.

Domači hokejisti so tudi to tekmo igrali v povsem slovenski zasedbi, v vratih je bil Tomaž Trelc. Olimpija je domačo tekmo začela dobro in povedla v deseti minuti prek Krištofa Potočnika, ki za »zmaje« igra kot posojeni hokejist Triglava, kar je bil tudi edini gol v uvodni tretjini. Domači bi lahko na odmor odšli z višjim vodstvom, vendar je Gregorju Koblarju veselje preprečila vratnica.

Olimpija je imela v prvih šestih minutah druge tretjine dvakrat igralca več na ledu, česar pa ni izkoristila. Celovčani so nato sprožili ofenzivo proti domačemu golu in skupaj sprožili enajst strelov več (14:3), dva izmed njih pa sta tudi končala v ljubljanski mreži. V 21. minuti je za izenačenje zadel Oliver Setzinger, enajst minut kasneje pa je KAC-u vodstvo priboril Steven Strong. Gostitelji so izid poravnali še pred koncem tretjine, v 38. minuti je bil uspešen Maks Selan.

Celovško moštvo je tudi v tretji tretjini pokazalo več in na vrata Olimpije sprožilo deset strelov (10:4), v 49. minuti pa dosegli tudi zmagoviti gol. Mož odločitve je bil Istvan Sofron, ki je ob številčni premoči premagal Trelca in postavil končni izid 3:2.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v torek, ko bo v Tivoliju gostila Gradec.