EBEL: Linz dodobra izkoristil Olimpijin mrk v drugi tretjini

HDD Olimpija je v petem kolu prvenstva EBEL v Tivoliju izgubila proti Linzu s 3:8. Gostje v drugi tretjini zadeli petkrat.

30. september 2016 22.43
Hokej
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Hokejisti HDD Olimpije so v petem kolu razširjenega avstrijskega prvenstva EBEL pred domačimi gledalci doživeli visok poraz proti Linzu (3:8).

Ljubljančani so se v prvi tretjini dobro borili z nasprotniki in si z golom Kristapsa Bazevicsa priborili ugodno izhodišče (1:1), nato pa zgolj v drugih dvajsetih minutah prejeli kar pet golov in podpisali kapitulacijo. V zadnji tretjini je za domače dvakrat zadel Chris Langkow.

Olimpija je doživela četrti poraz v sezoni in z dvema točkama zaseda enajsto, predzadnje mesto, slabši izkupiček ima le češki predstavnik Orli Znojmo (1).

Moštvo Bojana Zajca bo naslednji dvoboj igralo v nedeljo na Dunaju.

POTEK TEKME

Tekma v Tivoliju se je začela z enakovredno igro. Gostje so bili nekoliko bolj napadalni (streli 14:10), ekipi pa sta v nasprotnikovo mrežo pospravili po en plošček. Začelo se je po željah domačinov, ki so povedli v deveti minuti z golom Kristapsa Bazevicsa. Ljubljančani so vodili vse do zadnje minute, nato pa je Linz izenačil 22 sekund pred iztekom prek Fabia Hoferja.

Če so imeli Ljubljančani po prvi tretjini še možnosti za zmago, pa so le-te izputhele v drugi tretjini. Linz je namreč v tem delu iz trinajstih strelov v okvir gola zadel kar petkrat in si priboril neulovljivo prednost. Že po 41 sekundah je z igralcem več zadel Philipp Lukas, za njim pa so se med strelce vpisali še Kevin Moderer (24.), Daniel Oberkofler (25.), Rob Hisey (30.) in Joel Broda (38.). Olimpija je tako po drugih dvajsetih minutah zaostajala z 1:6.

Pri Ljubljančanih so pred zadnjo tretjino zamenjali vratarja in namesto Jeffa Frazeeja (21 obramb) med vratnici postavili Jakoba Raispa. Ta je ustavil 7 izmed 9 strelov na svoja vrata, premagala sta ga Brian Lebler (46.) in Daniel Oberkofler (48.). Tudi Olimpija je v tem delu zadela dvakrat, oba gola je prispeval Chris Langkow (48. in 50.). Končni izid tekme je bil 8:3 v prid gostov.