EBEL: Linz z visoko zmago v Ljubljani potrdil uvrstitev v končnico

Hokejisti Telemach Olimpije so v 43. kolu prvenstva EBEL visoko izgubili proti Linzu (1:6).

18. januar 2013 17.08
18. januar 2013 17.30
HOKEJ OLIMPIJA LINZ

Ljubljana - Hokejisti Linza v tej sezoni ostajajo nerešljiva uganka za Telemach Olimpijo, ki je izgubila še četrti medsebojni dvoboj (6:1).

Domači so bili na zadnji domači tekmi prvega dela prvenstva konkurenčni le v prvi tretjini, nato pa v drugi prejeli kar tri gole, kar je zapečatilo njihovo usodo. Edini gol Ljubljančanov na tekmi je dosegel Patrick Coulombe, medtem ko je vratarja Olimpije Matica Boha, ki je še drugič zapored branil zaradi kazni Jerryja Kuhna, premagalo šest različnih igralcev.

Aktualni prvaki so z današnjo zmago potrdili neposredno uvrstitev v končnico, medtem ko si bo Olimpija svoje izhodišče pred kvalifikacijami za dve preostali prosti vstopnici poskušala popraviti v nedeljo, ko bo v zadnjem kolu uvodnega dela gostovala pri Gradcu.

Domača obramba prvič klonila v 13. minuti

Moštvi sta si v prvih dveh minutah pripravili po eno izdelano priložnost. Najprej je pri Ljubljančanih streljal Andrew Thomas, a meril previsoko, pri Linzu pa je poskusil Rob Hisey, vendar je vratar Matic Boh ubranil njegov strel.

Domačini so imeli v 4. minuti prvič številčno premoč na ledu, ko je bil zaradi zadrževanja s palico izključen Brian Lebler, a v dveh minutah niso premagali vratarja Lorenza Hirna. Neuspešni so bili tudi po veliki priložnosti v 8. minuti, ko je Chris D'Alvise prodrl po levi strani in podal v sredino, tam pa Brock McBride po manjši zmedi ploščka ni uspel potisniti v gostujočo mrežo. Pri Olimpiji so zahtevali pregled posnetka, vendar so sodniki po dolgem ogledu dosodili, da domači niso dosegli gola. Sledil pritisk Linza, ki se je končal z vodilnim golom. Akcijo je začel Brian Lebler, ki je podal izza domačega gola, sprožil je Franklin Mcdonald, njegov soigralec Brett Engelhardt pa je pred Bohom spremenil smer ploščku, ki je končal v mreži.

Domači so se na gol odzvali z napadalno igro, s katero so v 14. minuti skoraj izenačili, a je Ericu Pancetu veselje preprečila vratnica. Le dve minuti kasneje so imeli hokejisti znova igralca več na ledu - na klop za kaznovane je moral Marc-Andre Dorion -, a kljub številnim strelom niso zadeli, tako da so aktualni prvaki na odmor odšli z minimalno prednostjo.

Lebler podvojil vodstvo

Druga tretjina se je začela podobno kot prva, z razgibano igro in priložnostmi na obeh straneh. Gostje so si v peti minuti nadaljevanja pripravili kar dve, a je bila obema kos vratar Boh, Olimpijino pa je zapravil branilec Igor Cvetko. Gledalci v Hali Tivoli so nato v 39. minuti videli nov gol, še drugi v domači mreži. Ljubljanski igralci so naredili napako v svoji tretjini, tako da so plošček dobili gostje, pri katerih je z razdalje sprožil Brian Lebler in premagal mladega vratarja Olimpije, ki mu je pogled nekoliko zaviral soigralec Patrick Coulombe.

Linz v šestih mintah dvakrat v polno

Le pet minut kasneje je obramba Ljubljančanov klonila še tretjič. Michael Mayr je zadrsal z desne strani in zaposlil Martina Grabherja-Meierja, ki je brez večjih težav zadel za 3:0. Domačini se nikakor niso mogli kosati z razpoloženimi gosti, ki so po šestih minutah znova premagali Matica Boha. Rob Hisey se je ustavil za njegovim golom in čakal na odkritega soigralca, našel je Patricka Leahyja, ki je uspešno zaključil za prepričljivo vodstvo Linza. Ta je v drugi tretjini povsem nastreljal Ljubljančane (15:4) in imel pred zadnjimi dvajsetimi minutami visoko prednost (4:0).

Častni gol Coulomba

Navijači Olimpije, ki po štiridesetih minutah niso imeli imeli velikega razloga za veselje, so v 49. minuti dočakali prvi gol svojih ljubljencev, ki so izkoristili četrto številčno premoč. Najprej je z razdalje streljal Andrew Thomas, čigar strel je Hirn ubranil, nato se je pred golom boril Brock McBride, ki je plošček potisnil do Patricka Coulomba, ta pa je zadel za znižanje izida (1:4).

To pa še ni bilo vse, kar je bilo moč videti na tekmi. Hokejisti Linza so namreč do konca dvoboja zadeli še dvakrat. Naprej je Daniel Oberkofler v 56. minuti preigral domačo obrambo in Boha premagal s strelom ob bližjo vratnico, dve minuti kasneje pa se je med strelce vpisal še Rob Hisey, ki je postavil končni izid 6:1.