EBEL: Olimpija do prve domače zmage, Muršak prvič med strelci

V 11. kolu EBEL so hokejisti Olimpije s 4:2 premagali Sapo Fehervar in se tako prvič v sezoni veselili na domačem ledu.

12. oktober 2012 18.43
Hokej
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - Slovenski hokejski prvak Olimpija je na tivolskem ledu v 11. kolu EBEL s 4:2 premagal stare znance, Sapo Fehervar. Med strelce se je prvič vpisal tudi hokejist iz lige NHL, Jan Muršak, ki je mrežo zatresel že po 26 sekundah igre.

Prenovljena Olimpija se po slabem začetku sezone postavlja na noge. Po petkovi točki v Tivoliju in zmagi na Češkem proti Znjomu, so bili zmaji pred tekmo odločeni, da bodo tokrat z zmago prvič v sezoni razveselili tudi ljubljanske tribune.

Tekma z Madžari je bila tudi odličen krst za trenerja Bojana Zajca, ki je v štirih tekmah dosegel pet točk, in je sredi tedna postal tudi stalni trener, pogodbo je sklenil za dve leti.

Muršak že v prvih sekundah do gola

Držali so obljubo in svoje namere začeli uresničevati že v začetnih sekundah. Okrepitev iz NHL Jan Muršak je že v prvem napadu dosegel zadetek, prvega v zeleno-belem dresu, pomagala sta mu Andy Thomas in Chris D'Alvise. Tudi nadaljevanje je postreglo s spodbudno predstavo zmajev. Vratar Jerry Kuhn se je izkazal z lepo obrambo, tri minute pozneje pa so Ljubljančani znova zatresli mrežo. V igri z igralcem več se je sam pred golom znašel Patrick Coulombe, ki je naprej zadel vratnico, nato pa lastni odbitek pospravil v mrežo. A tudi gostje niso bili nenevarni. Poskušal je Sofron, a je bil Kuhn na mestu. Priložnost za zadetek se je ponudila tudi Alešu Mušiču, Kevin DeVergilioje podal do Scotta Freemana, a se ta pred vrati ni najbolje znašel. Močan strel je v prvi tretjini sprožil še Damjan Dervarič.

V nadaljevanju podvojili vodstvo

Drugo tretjino je odlično začel Žiga Pance, a je bil vratar Madžarov na mestu. Igra je bila enakovredna, do vidnejših priložnosti pa so na strani gostov prišli Pratt, Vas in Sofron, a Jerryja Kuhna nihče ni uspel premagati. V 35. minuti je napako gostujoče obrambe izkoristil Jaka Ankerst, ki je zadel po podaji Anžeta Ropreta. Le dve minuti kasneje je bil rezultat že 4:0, ob igralcu manj pa je na podajo Kuhna in Žige Panceta, svoj drugi gol dosegel Muršak. Minuto pred koncem druge tretjine so igro prekinili zaradi okvare na ogradi, preostanek pa nato odigrali z začetkom zadnje tretjine.

Ubranili prednost za zmago

V zadnji tretjini so Ljubljančani brenili vodstvo s 4:0 in nekoliko spustili ritem. Madžari niso bili pretirano nevarni, tudi ko so imeli številčno prednost, podobno pa je bilo pri domačih, ko je bil na klopi Viktor Tokaji. Madžari pa so šest minut pred koncem nato le dosegli prvi gol, dve minuti pozneje pa še enega. V zadnji minuti so poskušali še brez vratarja, a preobrata ni bilo in domači so kljub slabšim zadnjim 20 minutam zanesljivo zmagali.

V naslednjem kolu se bodo Ljubljančani v nedeljo v gosteh pomerili s Salzburžani.

Telemach Olimpija - Sapa Fehervar 4:2, (2:0, 2:0, 0:2)

* Dvorana Tivoli, gledalcev 2800, sodniki: Podlesnik, Smetana (glavna), Dreier, Smeibidlo (vsi Avstrija).
* Strelci: 1:0 Muršak (d'Alvise, Thomas, 1.), 2:0 Coulombe (d'Alvise, McBride, 4.), 3:0 Ankerst (Ropret, 35.), 4:0 Muršak (Ž. Pance, Kuhn, 37.), 4:1 Sikorcin (Hetenyi, 54.), 4:2 Horvath (Banham, Johansson, 56.).
* Kazenske minute: Telemach Olimpija 4, Sapa Fehervar 10.