EBEL: zmaji zapravili vodstvo in znova klonili na domačem ledu

V 17. kolu EBEL so hokejisti Olimpije v Tivoliju s 3:4 izgubili s Fehervarjem. To je že šesti poraz na osmih domačih tekmah.

30. oktober 2012 18.15
hokej
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - Po treh zaporednih zmagah so varovanci Bojana Zajca v 17. kolu EBEL znova klonili, tokrat so na domačem ledu s 3:4 priznali premoč madžarskemu Fehervarju.

Ljubljančani so se uvodoma hitro znašli v zaostanku, a se nato pred zadnjo tretjino dokopali do vodstva s 3:2. Pet minut pred koncem je gol za zmago Fehervarja dosegel Tyler Metacalfe.

Izničili zaostanek dveh golov

Zmaji so v uvodnih minutah hitro prejeli dva gola. V 4. minuti je Fehervar prešel v vodstvo iz prve nevarne akcije, po hitrem protinapadu je odbitek v mrežo spravil Bailey. Za nameček je bil naslednjo minuto izključen Aleš Mušič, gostje pa so po dolgem obleganju še drugič zadeli. Zmaji se kljub temu niso predali.  Že v naslednjem napadu so bili blizu zadetka, a Brock McBride po lepi podaji Jana Muršaka ni uspel zatresti mreže. V 11. minuti so vendarle izkoristili »powerplay«, Muršak se je vpisal med strelce po kombiniranju z Andrewom Thomasom. Ko je že kazalo da bodo gostje na odmor odšli z zadetkom prednosti, je z modre črte močno ustrelil Damjan Dervarič, plošček pa se je od gostujočega branilca Pratta odbil za hrbet vratarja Munroja.

Premoč Olimpije in vodstvo

V drugem delu so zmaji prikazali napadalno igro, gostje so skušali presenetiti s protinapadia, a je vratar Kuhn dobro opravljal svojo nalogo. Ljubljančani so do prve lepe priložnosti prišli v 25. minuti, ko je streljal Patrick Coulombe, le minuto zatem pa je Sikorcin imel kar dve lepi priložnosti za vodstvo gostov. Obramba zmajev je v 28. minuti pred vrati pozabila na Sofrona, ki pa je na srečo zadel le vratnico. V 31. minuti so zelenobeli le prišli do vodstva, Kevin De Vergilio je z lepo podajo pred vrati našel osamljenega Scotta Freemana, ki je s prve zadel. Do konca drugega dela so gostje v zadnji minuti imeli igralca več na ledu, vendar je strel Pratta zaustavil Hetenyi, ki je plošček dobil v glavo in za nekaj sekund obležal na ledu, na srečo je z ledu odšel sam.

Nov poraz na domačem ledu

Zadnjo tretjino so bolje začeli gostje in si že v prvi minuti nadaljevanja prek Mihalyja priigrali zrelo priložnost za izenačenje. Čeprav so imeli več od igre, so tudi zmaji prihajali do priložnosti, a bili pri zaključnih strelih premalo zbrani. Za izenačenje je v 45 . minuti poskrbel Sofron. Nadaljevala se je izenačena tekma, priložnosti je bilo veliko na obeh straneh. Jan Muršak bi lahko za zmago zadel v 49. minuti, ko je sam pridrsal pred madžarska vrata. Pet minuti pred koncem je nevarno streljal Scott Freeman, nato pa so gostje iz hitrega protinapada zadeli za vodstvo. Kljub požrtvovalnim akcijam, Olimpiji v zadnjih minutah ni uspelo spremeniti rezultata.

Ljubljančani so tako doživeli že šesti letošnji poraz pred svojim občinstvom na osmih odigranih tekmah.