Zmaji za Bežigradom ugnali tudi medvede, Muršakova gola za slovo

Na še enem hokejskem spektaklu na Plečnikovem štadionu je Olimpija tokrat gostila Medveščak in zmagala z 8:4.

06. januar 2013 16.28
HOKEJ
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - Po pomembni zmagi na uvodni tekmi Telemach Bežigrad IceFesta 2013, je danes pri Olimpiji na Plečnikovem štadionu gostoval zagrebški Medveščak. Zmaji so v 39. kolu EBEL hrvaškemu tekmecu odčitali pravo hokejsko lekcijo in zmagali s kar 8:4. To je bila že četrta zmaga Ljubljančanov nad Zagrebčani v tej sezoni.

V petkovi prvi bežigrajski tekmi je Olimpija po podaljšku s 5:4 premagala beljaški VSV, serija treh tekem na prostem pa se bo končala v torek, ko bodo na starem štadionu gostovali še celovški hokejisti.

Slovo Muršaka od zmajev

Konec »lockouta« v NHL za hokejiste Olimpije pomeni, da jih bo zapustil mariborski as Jan Muršak, ki se je med prekinitvijo dejavnosti iz Dallasa zatekel k ljubljanski ekipi. Muršak je bil tudi eden ključnih igralcev Olimpije in se od navijačev poslovil z dvema goloma, dodal pa še eno podajo (skupno je na 29 tekmah zabil 19 golov in dodal 28 podaj).

Ljubljančani so začeli obeavno in povedli že iz prve prave akcije. V peti minuti je bil natančen Kevin de Vergilio. Gostje so sicer izenačili, a za dobro nadaljevanje je še pred koncem prve tretjine poskrbel prav Muršak. Izjemen prodor in slalom med dvema branilcema tekmecev je kronal še s strelom pod prečko in vratar Michael Ouzas ni imel možnosti.

Odločilna za razplet tekme je bila 22. minuta. Takrat so najprej domači pokazali, da znajo zadeti tudi z igralcem več, ko je bil spet natančen de Vergilio. In ko navdušeni navijači na stadionu še niso nehali proslavljati, je sledil nov šok za medvede. Samo 17 sekund pozneje je Ouzas četrtič pobiral plošček iz vrat, po hitri akciji je v polno zadel Žiga Pance.

Muršak je imel v 25. minuti novo veliko priložnost, celo z igralcem manj, a so tekmeci njegov prodor ustavili s prekrškom za izključitev, gola pa ni bilo. Olimpija je nato umirila igro, zadovoljna z visokim vodstvom, Medveščak pa je potreboval precej časa, da si je opomogel. A v 39. minuti je znova udaril, ob številčni prednosti je spet prišel na dva gola zaostanka.

V zadnji tretjini brez dvoma o zmagovalcu

V zadnjem delu Olimpija ni popuščala, razpoloženi de Vergilio pa je poskrbel za vodstvo 5:2. Medveščak je znižal še na 3:5 in pozneje, ko je Andrej Hebar proti nekdanjim delodajalcem z začetka sezone povišal na 6:3, še na 3:6, dvomov o zmagi ni bilo. Gostje so že več kot dve minuti pred koncem potegnili vratarja iz gola, a sta Muršak z natančno podajo, Žiga Pance pa z natančnim strelom poskrbela za 7:4. Za piko na i lepi zmagi pa je nato še Jaka Ankerst zadel za končnih 8:4.

Ljubljanska zimska klasika se bo za Bežigradom nadaljevala v torek, ko bo na sporedu še zaostala tekma 32. kola z moštvom KAC.

EBEL, 39. kolo:

Telemach Olimpija - Medveščak Zagreb 8:4 (2:1, 2:1, 4:2)

* Stadion Bežigrad, gledalcev 8000, sodniki: Fussi, Zehenthofer (Avstrija), Kovacs (Madžarska).
* Strelci: 1:0 de Vergilio (d'Alvise, McBride, 6.), 1:1 Martinović (Koren, Brine, 13.), 2:1 Muršak (Ž. Pance, Thomas, 16.), 3:1 de Vergilio (Coulombe, McBride, 22.), 4:1 Muršak (Ž. Pance, Verlič, 22.), 4:2 Miller (Naglich, Bouchard, 39.), 5:2 de Vergilio (Thomas, 46.), Bouchard (Miller, 48.), 6:3 Hebar (Ankerst, Grahut, 50.), 6:4 Brine (Perkovich, 55.), 7:4 Ž. Pance (Muršak, Coulombe, 59.), 8:4 Ankerst (d'Alvise, Coulombe, 60.).
* Kazenske minute: Telemach Olimpija 6, Medveščak 6.

Orli Znojmo - Dornbirn 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Black Wings Linz - Sapa Fehervar 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)

Red Bull Salzburg - Innsbruck 9:0 (7:0, 1:0, 1:0)

Vienna Capitals - VSV Beljak 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

KAC Celovec - Graz 99ers 6:2 (0:1, 2:1, 4:0)