EBEL: Olimpija na Dunaju zapravila dva gola prednosti

Telemach Olimpija je v šestem kolu prvenstva EBEL morala priznati premoč Vienni s 3:5.

27. september 2015 21.53
bsa-Hokej

Dunaj - Hokejisti Telemacha Olimpije so v šestem kolu prvenstva EBEL izgubili na gostovanju na Dunaju, kjer je bila Vienna boljša s 5:3.

Ljubljančani so dobro začeli dvoboj in v prvi tretjini sprožili več strelov (9:8), za kar so bili nagrajeni v 14. minuti, ko je zadel njihov kapetan Aleš Mušič. To je bil tudi izid uvodnih dvajsetih minut. Olimpija je morala preostanek dvoboja igrati brez poškodovanega kanadskega krila Guilaumeja Desbiensa, ki se je s polno hitrostjo zaletel v ogrado in obležal na ledeni ploskvi. Kanadčan je pri tem utrpel pretres možganov, z ledu so ga odnesli na nosilih in ga prepeljali v bližnjo bolnišnico, kjer bo ostal na opazovanju.

Olimpija je v drugo tretjino vstopila odlično in že po 79 sekundah podvojila svoje vodstvo, po podaji Rolanda Kaspitza in Kristofa Reinthalerja je bil uspešen Žiga Pešut.

Ljubljansko moštvo je imelo tako prednost dveh golov, kar pa so Dunajčani izničili še pred koncem druge tretjine. Domačini so prvič zadeli v 28. minuti prek Dereka Whitmora, v 30. minuti je izid poravnal Andreas Nödl, preobrat pa je le 63 sekund kasneje dokončal Danny Bois. Olimpija je tako v drugi tretjini zapravila svoje vodstvo, razmerje strelov je bilo 20:6 v korist Vienne.

Olimpiji je v zadnji tretjini uspelo hitro izničiti zaostanek. Pri domačih je bil v 42. minuti izključen Klemen Pretnar, kar je štiri sekunde pred koncem kazni izkoristil Anže Ropret in izenačil na 3:3.

Preostanek dvoboja je bil na strani Dunajčanov. Ti so v 50. minuti unovčili številčno prednost in povedli prek Floriana Ibererja, za končnih 5:3 pa je v 54. minuti zadel Derek Whitmore.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v petek v Gradcu (19.15).