EBEL: Olimpija trikrat zaostajala in naposled zmagala

V 42. kolu lige EBEL so se zmaji na gostovanju v Innsbrucku dokopali do zmage po kazenskih strelih s 4:3.

11. januar 2017 22.58
HDD Olimpija - HC TWK Innsbruck. Mušič Aleš v napadu. V Ljubljani 3.12.2016[Hokej.Ebel.Olimpija.Mušič Aleš]
Š. Ro., STA
Š. Ro., STA

Innsbruck - Potem ko so ljubljanski hokejisti na prejšnji tekmi proti Bolzanu končno prekinili niz porazov, ki je trajal 16 tekem in 42 dni, so naposled presenetili tudi na gostovanju v Innsbrucku in znova zlasti s pomočjo odličnega mladega vratarja Tilna Spreizterja zmagali po kazenskih strelih s 4:3.

Zleno-beli že dolgo vedo, da imajo možnosti za morebiten preboj v končnico le še v drugem delu tekmovanja, ki se bo začel naslednji teden. Današnje gostovanje pri Innsbrucku, ki je imel finiš v zgornjem delu lestvice praktično že zagotovljen, je bilo tako za Ljubljančane predvsem psihološkega pomena za povečanje samozavesti, kar jim je na koncu tudi uspelo, saj so po kazenskih strelih prišli do dveh točk.

Po Bolzanu si je Spreitzer zaslužil priložnost še na gostovanju, čeprav se je v ekipo vrnil prvi vratar Jeff Frazee, ki pa po bolezni še ni povsem pripravljen. Olimpijin mladec v vratih se je že izkazal v uvodnih minutah, še posebej v obdobju, ko se je Olimpija znašla v velikih težavah; po petminutnih kaznih za pretepača, domačega Floriana Pedevillo in gostujočega Boštjana Groznika, sta si izključitev v razmaku nekaj sekund prislužila še Gal Koren in Kristjan Čepon. Domači so imeli tako veliko prednost, ki so jo tudi izkoristili za vodstvo.

Veselje številnih gledalcev pa ni bilo dolgo, kajti po kazni na domači strani je branilec Sacha Guimond z natančnim strelom izid izenačil. Kmalu po začetku drugega dela je nekdanji zmaj Nick Ross svoje moštvo spet popeljal v vodstvo, po golu pa je sledila nova izključitev pri zmajih, a se je Spreitzer spet izkazal. V 35. minuti pa je kapetan Aleš Mušič še drugič na tekmi izid izenačil. Ob koncu tretjine gostje niso izkoristili prednosti igralca več, kar se je maščevalo 37 sekund pred koncem, ko so domači zadeli še tretjič.

A je nato v 46. minuti je Gilbert Gabor spet izenačil. Domači navijači so bili na trnih od 52. do 57. minute, ko so imeli gostje dvakrat igralca več in tudi priložnosti, izid pa se ni spremenil.

V podaljšku, kjer je ob preostalih izidih v Innsbrucku že zavladalo veliko slavje, saj so njihovi igralci po osmih letih prvič prišli v končnico, so imeli domači dvakrat igro 4-3, a je Spreitzer v teh sedmih minutah zaustavil osem strelov, skupno pa 39. Zmagovalca so odločili kazenski streli, kjer je vratar zmajev zbral še štiri obrambe, v četrti seriji pa je odločil kapetan Mušič.

V rednem delu čakata ta teden Ljubljančane samo še dve tekmi z ekipama z vrha lestvice, v petek domača proti Salzburgu, v nedeljo pa še v gosteh pri Linzu.

EBEL, 42. kolo:

Innsbruck - Olimpija 3:4 (1:1, 2:1, 0:1; 0:1)

Dvorana TWK Arena, gledalcev 2800, sodniki: Nikolić (Avstrija), Smetana (Češka, glavna), Ettlmayr, Pardatscher (oba Avstrija).

Strelci: 1:0 Smith (Clark, Šedivy, 15.), 1:1 Guimond (Mušič, Bussieres, 18.), 2:1 Ross (Smith, Clark, 25.), 2:2 Mušič (M. Čepon, 36.), 3:2 Smith (Clark, Bishop, 40.), 3:3 Gabor (Mušič, Pem, 46.); kazenski streli: Aleš Mušič za Olimpijo.

Kazenske minute: Innsbruck 13, Olimpija 15.

Dornbirn - Fehervar 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

VSV Beljak - Black Wings Linz 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Graz 99ers - Red Bull Salzburg 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

KAC Celovec - Vienna Capitals 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Bolzano - Orli Znojmo 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)