EBEL: Olimpija po podaljšku strla Innsbruck za prvo zmago sezone

Hokejisti Olimpije so v četrtem kolu EBEL v Tivoliju po podaljšku premagali Innsbruck s 4:3.

25. september 2016 19.09
25. september 2016 20.01
iza*hokej olimpija innsbruck
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Hokejisti Olimpije so na četrti tekmi prvenstva EBEL dosegli prvo zmago, potem ko so v Tivoliju po podaljšku s 4:3 premagali Innsbruck.

V Ljubljani je šlo za obračun ekip, ki sta prvenstvo začeli povsem nasprotno. Domačini so bili po treh tekmah še brez točke, medtem ko so bili gostje še naporaženi. To se je danes spremenilo.

Olimpija je pred domačimi gledalci prikazala dobro igro in sprožila več strelov v okvir gola (razmerje 46:34), obenem pa ustavila dva izmed treh »power-playev« Innsbrucka.

V uvodni tretjini so imeli pobudo Ljubljančani, ki so nasprotnike nastreljali z 19:8, vendar pa sta ekipi dosegli po en gol. Za Olimpijo je v 13. minuti zadel Jonathan Harty, gostje pa so izenačili v 18. minuti z golom Tylerja Spurgeona.

Tudi v drugi tretjini so bili domači podjetnejši pri strelih (12:11), a se v tem delu niso veselili gola. Nekoliko bolj učinkoviti so bili gostje, ki jim je prvo vodstvo na tekmi v 34. minuti zagotovil John Lammers.

Zmaji so zadnji del tekme začeli odlično in v prvih osmih minutah zrežirali preobrat. V 42. minuti je za 2:2 zadel Gilbert Gabor, v 48. minuti pa je za novo vodstvo Olimpije poskrbel Chris Langkow.

Domači hokejisti so v nadaljevanju uspešno ustavljali napade Innsbrucka, nato pa je bil v predzadnji minuti izključen Kristjan Čepon, kar je privedlo do izenačujočega gola gostov. Le sekundo pred koncem rednega dela je Innsbrucku podaljšek priboril nekdanji član ljubljanskega kluba Hunter Bishop.

Tekma se je srečno razpletla za Olimpijo, saj je v drugi minuti podaljška zadel Raphael Bussieres in Ljubljančani so po treh zaporednih porazih le dosegli prvo zmago sezone.

Ljubljanska zasedba bo naslednjo tekmo igrala 30. septembra, ko bo v Tivoliju gostoval Linz.